Notowania

wall street
14.05.2013 22:43

Znów nowe rekordy na Wall Street

Zobacz, jak przebiegła wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Przy braku istotnych informacji makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki inwestorzy na Wall Street kontynuowali we wtorek zakupy akcji. Indeksy ustanowiły nowe rekordy.

Kupujący mieli przewagę od samego początku handlu na nowojorskiej giełdzie. W rezultacie główne wskaźniki zdecydowanie zyskiwały.

Główne indeksy na Wall Street podczas wtorkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Analitycy tłumaczą ostatnie wzrosty na Wall Street powrotem optymizmu wśród inwestorów, którzy wierzą, że amerykańska gospodarka najgorsze ma już za sobą. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wpływ na rekordowe wzrosty od 2009 roku ma przede wszystkim polityka amerykańskiego banku centralnego, który uruchomił w tym czasie aż trzy rundy programu wykupu obligacji.

Teraz inwestorzy spekulują na temat tego, czy Fed w tym roku zdecyduje się na wygaszenie QE3. Taki krok mógłby bowiem stać się pretekstem do korekty na amerykańskiej giełdzie.

Na razie jednak indeksy sięgają kolejnych rekordów. We wtorek inwestorzy chętnie kupowali akcje spółek z branży finansowej. Wśród spółek notowanych w indeksie Dow Jones ponad 2,5 procent zyskał Bank of America. O ponad 2 procent w górę poszły również notowania spółki American Express.

Więcej nowych informacji z amerykańskiej gospodarki napłynie na rynek w środę. Inwestorzy poznają między innymi najnowsze dane na temat inflacji, a także produkcji przemysłowej.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz