Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zobacz jakie branże rekomenduje Erste Securities

0
Podziel się:

Erste Group uważa, że w obecnej sytuacji rynkowej, preferowane powinny być inwestycje w spółki o modelu defensywnym, najlepiej z sektorów: energetycznego, dystrybucji FMCG, spożywczego oraz farmaceutycznego.

Zobacz jakie branże rekomenduje Erste Securities
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUfyPcR

*Erste Group uważa, że w obecnej sytuacji rynkowej, preferowane powinny być inwestycje w spółki o modelu defensywnym, najlepiej z sektorów: energetycznego, dystrybucji FMCG, spożywczego oraz farmaceutycznego - poinformował na konferencji Piotr Łopaciuk, analityk Erste Group. *

Mniejszym zainteresowaniem powinny cieszyć się: chemia, budowlanka, sektor paliwowy oraz surowce.

_ - Burza, którą teraz obserwujemy na rynkach, jest przygotowaniem do spowolnienia gospodarczego, związanego z zacieśnieniem polityki fiskalnej i monetarnej (...) Rynek akcji jest pod presją. W tej sytuacji najlepszą inwestycją okazują się spółki o modelu defensywnym. Naszym zdaniem w portfelach powinny przeważać firmy z segmentu energetyki, dystrybucji FMCG, spożywczego oraz farmaceutycznego _ - powiedział dziennikarzom Łopaciuk.

bEUfyPcT

Dodał, że sektorami, które powinny mieć mniejszy udział w portfelu inwestycyjnym są chemia, budowlanka, paliwa oraz surowce. Poniżej prezentujemy spółki, które w ocenie Erste Group są obecnie najlepszą inwestycją, wraz z rekomendacją oraz ceną docelową (w PLN).

bEUfyPdu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)