Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jsw
13.06.2011 12:42

Została podana oficjalna cena maksymalna JSW

Od jutra przyjmowane będą zapisy w punktach obsługi klienta domów maklerskich w całej Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała dziś cenę maksymalną związaną z pierwszą publiczną ofertą akcji, po której zapisywać się będą Inwestorzy Indywidualni i Osoby Uprawnione. *

Cena wynosi 146 zł. Jutro ruszają zapisy dla Inwestorów Indywidualnych i potrwają do 27 czerwca 2011 roku. Będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta firm inwestycyjnych w całej Polsce.

Oznacza, że inwestor indywidualny będzie mógł się zapisać maksymalnie na pakiet warty 10 950 złotych.

Oferta publiczna składa się z akcji sprzedawanych przez Skarb Państwa, do którego należy obecnie 100 procent kapitału zakładowego Spółki. Akcjonariusz Sprzedający oferuje do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, które stanowią (przy uwzględnieniu emisji akcji serii C i D) 33,1 procenta kapitału zakładowego JSW.

Akcje oferowane są do trzech kategorii inwestorów:

  • - Inwestorzy Indywidualni,
  • - Osoby Uprawnione czyli pracownicy Grupy JSW oraz KK Zabrze,
  • - Inwestorzy Instytucjonalni.

Zasady składania zapisów

Inwestorzy Indywidualni i Osoby Uprawnione mogą składać zapisy po cenie maksymalnej ustalonej na 146 złote. Inwestor Indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na od 5 do 75 akcji. W przypadku Osób Uprawnionych, zapis może być złożony na zasadach obowiązujących dla tej grupy. Ponadto Osoba Uprawniona, może złożyć zapis jako Inwestor Indywidualny na zasadach obowiązujących dla tej kategorii inwestorów.

Cena sprzedaży

28 czerwca 2011roku, zostanie ustalona cena sprzedaży akcji dla Inwestorów Indywidualnych i Osób Uprawnionych oraz cena sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych. Cenę wyznaczy Skarb Państwa w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami oraz w porozumieniu z Oferującym po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych.

Cena sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż cena maksymalna. W przypadku Inwestorów Indywidualnych i Osób Uprawnionych nie przekroczy tego poziomu.

Liczba akcji sprzedawanych i zasady przydziału

Najpóźniej w dniu ustalenia Ceny Sprzedaży, akcjonariusz sprzedający w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami oraz w porozumieniu z Oferującym, podejmie decyzję o ostatecznej liczbie Akcji Sprzedawanych w ramach oferty.

Inwestorom Indywidualnym i Osobom Uprawnionym zostanie przydzielone do 25 proc. Akcji Sprzedawanych przy czym Skarb Państwa może dodatkowo zwiększyć tę pulę do 30 proc. ostatecznej liczby Akcji Sprzedawanych. Dla Inwestorów Indywidualnych, w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego będzie obowiązywać zasada _ Maksymalnego Przydziału _.

Przydział akcji Inwestorom Indywidualnym oraz Osobom Uprawnionym zostanie dokonany za pośrednictwem GPW w dniu 1 lipca 2011 r. oraz tego samego dnia akcje zostaną zapisane na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Indywidualnych oraz Osób Uprawnionych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t141651.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jsw;zarzad;rozmawia;ze;zwiazkami;o;podwyzce,124,0,848764.html) JSW: Zarząd rozmawia ze związkami o podwyżce Według związkowców, są to rozmowy ostatniej szansy. Zarząd spółki i wojewoda śląski są optymistami, jeśli chodzi o przebieg negocjacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t141684.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/debiut;jsw;zwiazkowcow;wiecej;niz;pracownikow;poznaj;minusy;spolki,211,0,848339.html) Debiut JSW: Związkowców więcej niż pracowników. Poznaj minusy spółki Ponad 50 związków nie przeszkodziło JSW w zwiększeniu zysków o ponad 300 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t32892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/sprawdz;czy;bedzie;sie;oplacalo;kupic;akcje;jsw,100,0,847204.html) Sprawdź, czy będzie się opłacało kupić akcje JSW Analitycy Money.pl wycenili akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej uwzględniając najnowsze dane.
Tagi: jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz