Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZPC Otmuchów chcą pozyskać ponad 57 mln zł

0
Podziel się:

Zapisy na akcje serii D ZPC Otmuchów, w transzy inwestorów indywidualnych, potrwają od 8 do 10 września.

ZPC Otmuchów chcą pozyskać ponad 57 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zapisy na akcje serii D ZPC Otmuchów, w transzy inwestorów indywidualnych, potrwają od 8 do 10 września. Spółka chce zebrać z oferty ponad 57 mln zł, z czego 17,5 mln zł przeznaczy na akwizycje - poinformował ZPC Otmuchów w prospekcie emisyjnym. *

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów oferują 4.250.000 akcji serii D nowej emisji. W ramach akcji oferowanych znajduje się także 1.340.000 istniejących akcji serii B.

Harmonogram oferty przewiduje, że opublikowanie przedziału cenowego nastąpi do 7 września. Od 8 do 10 września do godziny 15.00 odbywać się będzie budowa księgi popytu.

Również w dniach 8-10 września zapisy na akcje serii D będą mogli składać inwestorzy indywidualni. Zapisy inwestorów instytucjonalnych potrwają od 14 do 16 września i zostaną poprzedzone, w dniu 13 września, ogłoszeniem ceny emisyjnej akcji oferowanych.

Prospekt przewiduje, że przydział akcji w obu transzach nastąpi najpóźniej do 17 września.

Spółka chce, by w transzy inwestorów instytucjonalnych przydzielonych zostało około 80 proc. akcji oferowanych, natomiast w transzy inwestorów indywidualnych około 20 proc. akcji.

Oferującymi akcje są Dom Inwestycyjny Investors i Millennium Dom Maklerski.

ZPC Otmuchów zakładają, że z oferty pozyskają 57,25 mln zł netto.

Większość tej kwoty, 39,75 mln zł, spółka planuje przeznaczyć na zwiększenie zdolności produkcyjnych, modernizację zakładów i magazynów. 17,5 mln zł spółka przeznaczy na akwizycje.

_ Strategia Emitenta przewiduje akwizycję Spółek w celu dywersyfikacji sprzedaży, wejścia na nowe rynki zbytu, zwiększenia skali działalności oraz efektywności operacyjnej i finansowej jak również wsparcia ekspansji eksportowej _ - napisano w prospekcie.

_ Plany Emitenta przewidują dokonanie dwóch akwizycji w ciągu najbliższych 18 miesięcy. W przypadku jednej z nich Emitent prowadzi zaawansowane negocjacje i przewiduje zamknięcie procesu do końca 2010 roku, jednakże na dzień zatwierdzenia Prospektu nie zostały powzięte żadne wiążące zobowiązania i nie ma pewności, że ta transakcja dojdzie do skutku _ - dodano.

Po emisji, akcje serii D będą stanowiły 33,3 proc. wszystkich akcji spółki.

Obecnie największym akcjonariuszem ZPC Otmuchów, posiadającym ponad 92 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA spółki, jest Xarus Holdings Limited. Pozostali udziałowcy, posiadający poniżej 5 proc. udziału w kapitale, mają łącznie 7,84 proc. akcji Otmuchowa.

Po ofercie publicznej, przy założeniu, że wszystkie akcje oferowane zostaną objęte, udział Xarus Holdings Limited zmniejszy się do 50,92 proc., a pozostałych udziałowców do 5,23 proc. Nowi akcjonariusze będą posiadać 43,85 proc. akcji i głosów na WZA Otmuchowa.

ZPC Otmuchów osiągnęły w 2009 roku 140,5 mln zł przychodów, 15,1 mln zł EBITDA oraz 9,6 mln zł zysku netto. Porognoza zamieszczona w prospekcie emisyjnym przewiduje, że w 2010 roku przychody wzrosną do 160,8 mln zł, EBITDA do 18,1 mln zł, a zysk netto do 12,7 mln zł.

Natomiast prognoza na 2011 rok zakłada osiągnięcie 191,2 mln zł przychodów, 23,7 mln zł EBITDA oraz 16,2 mln zł zysku netto.

ZPC Otmuchów to producent prywatnych marek w kategoriach: tradycyjne wyroby cukiernicze, wyroby śniadaniowe i słone przekąski dla międzynarodowych koncernów spożywczych i sieci handlowych. Otmuchów produkuje także pod własnymi brandami słodycze, ptasie mleczko, żelki, chrupki oraz płatki kukurydziane i zbożowe. Produkty pod markami sieci handlowych stanowią w niektórych kategoriach 80 proc. produkcji Otmuchowa.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)