Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
debiut
04.09.2006 15:16

Żurawie wchodzą na giełdę

Warszawska spółka EFH Żurawie Wieżowe podjęła decyzję o wejściu na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka EFH Żurawie Wieżowe zamierza zaoferować do 3.800.000 akcji serii C w ofercie publicznej. Zarząd firmy spodziewa się, że debiut giełdowy mógłby nastąpić pod koniec października.

Spółka poinformowała w komunikacie, że w ubiegły piątek jej akcjonariusze zadecydowali o podwyższeniu kapitału o nie więcej niż 3,8 mln akcji serii C. "Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie liczby żurawi, od 40 do 50 sztuk. Chcemy podwoić stan posiadanych żurawi, bo obecnie mamy ich 44 " - powiedział PAP Grzegorz Żółcik, prezes spółki. Wcześniej spółka informowała, że z emisji chciałaby pozyskać kilkanaście milionów złotych.

Prezes powiedział, że podwojenie liczby żurawi powinno przełożyć się na znaczny wzrost obrotów, w ciągu 1,5 roku od emisji. "Spodziewamy się, że obroty spółki zwiększą się co najmniej dwukrotnie w przeciągu 1,5 roku od emisji. Cele emisji zamierzamy zrealizować do połowy 2008 roku" - powiedział. Dodał, że spółka będzie kupować żurawie stopniowo, około 3-4 miesięcznie.

"Przyjmujemy założenie, że 3-4 sztuki miesięcznie uda nam się uplasować na rynku budowlanym. Przy obecnej koniunkturze nie powinno być z tym kłopotów, bo rynek jest bardzo chłonny" - ocenił.

Firma zamierza złożyć prospekt w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd najpóźniej za 10 dni. "Myślę, że debiut mógłby nastąpić pod koniec października" - powiedział Żółcik. Oferującym akcje jest BM BISE.

Spółka informowała wcześniej, że dotychczasowi udziałowcy nie planują sprzedać posiadanych udziałów. Obecnie 31,78 proc. udziałów spółki należy do Europejskiego Funduszu Hipotecznego, 10,17 proc. ma EFH Leasing, a 58,05 proc. udziałów mają osoby fizyczne.

Prócz 44 żurawi o udźwigu od 45 do 250 tonometrów, spółka ma 2 urządzenia do automontażu żurawi. Firma handluje także używanym sprzętem dźwigowym.

W 2005 roku zysk netto EFH Żurawie Wieżowe wyniósł 444 tys. zł, a przychody ze sprzedaży 6,5 mln zł. W I półroczu 2006 roku wynik finansowy wyniósł prawie 469 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,9 mln złotych.

Tagi: debiut, debiuty, emisja pierwotna, rynek pierwotny, żurawie, giełda, wiadomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz