Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związkowcy z ZA Puławy chcą kupić akcje od MSP

0
Podziel się

Związki zawodowe z Zakładów Azotowych Puławy razem z samorządem chcą kupić od Skarbu Państwa akcje tej spółki poprzez utworzoną firmę pracowniczo-samorządową.

Związkowcy z ZA Puławy chcą kupić akcje od MSP
(Pressmaster/Dreamstime)
bEgsRZQR

Związki zawodowe z Zakładów Azotowych Puławy razem z samorządem chcą kupić od Skarbu Państwa akcje tej spółki poprzez utworzoną firmę pracowniczo-samorządową, wynika z komunikatu przekazanego po spotkaniu z udziałem wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza.

_ Związkowcy z Puław, w ramach zawartego Porozumienia na rzecz Prywatyzacji Obywatelskiej, chcą przystąpienia, jako spółka pracowniczo-samorządowa do konkursu na zakup akcji Zakładów Azotowych Puławy SA w ramach toczącego się postępowania prywatyzacyjnego _ - czytamy w komunikacie.

Ostatnio MSP przedłużyło termin składania ofert na kupno do 9,686 mln akcji (50,67%) Zakładów Azotowych Puławy do 23 lipca z 28 czerwca. Pierwotny termin składania ofert wstępnych był wyznaczony na 28 czerwca.

bEgsRZQT

_ Przyjechałem do Puław, żeby zobaczyć jaki jest stan przygotowania się strony społecznej - uczestników Porozumienia na rzecz prywatyzacji obywatelskiej - do udziału w procesie prywatyzacyjnym _ - powiedział Leszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Wiceminister podkreślił, że strona społeczna musi zbadać poziom zainteresowania samej załogi uczestnictwem w tym procesie, bo wiąże się to z poważnymi deklaracjami finansowymi. _ To samo dotyczy jednostek samorządu terytorialnego, bowiem tu nie wystarczą tylko deklaracje, ale muszą za tym pójść także konkretne zobowiązania finansowe _ - powiedział.

Wiceminister zastrzegł, że tak jak w przypadku prywatyzacji I grupy chemicznej, brak konstruktywnych ofert spełniających oczekiwania finansowe, jak i zapewniających rozwój firmy skutkować może odstąpieniem od procesu sprzedaży walorów spółki.

Według wcześniejszych, zapowiedzi, inwestor dla Puław miał zostać wybrany w drodze rokowań w IV kw. 2010 r.

bEgsRZQZ
bEgsRZRu
msp
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)