Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gtc
09.08.2005 09:54

Zysk grupy GTC w II kwartale zgodny z oczekiwaniami

Zysk netto grupy GTC w II kw. 05 wzrósł do 15,3 mln zł z 12,2 mln zł rok wcześniej. Liczony w USD zysk netto grupy w II kwartale wzrósł o 61 proc. do 5,03 mln USD i okazał się zbliżony do konsensusu (5,1 mln USD zysku netto).

Podziel się
Dodaj komentarz

Natomiast zysk operacyjny grupy wzrósł o 130 proc. do 15,8 mln USD i był wyższy niż oczekiwali analitycy. Według uśrednionych prognoz analityków miało to być 11,2 mln USD.

Z kolei przychody operacyjne grupy GTC wzrosły w II kwartale do 24,1 mln USD, czyli o 70 proc. wobec analogicznego okresu 2004 roku. Okazały się wyższe od konsensusu (22,7 mln USD).

"Wzrost przychodów o 70 proc. wynikał przede wszystkim z uzyskania wpływów z wynajmu oddanej do użytku pod koniec marca Galerii Kazimierz. Znaczny wpływ miała także dobra sprzedaż domów z II fazy Osiedla Konstancja. Zwiększenie przychodów przełożyło się na wzrost zysku operacyjnego" - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Zaznaczyła, że wzrost zysku netto został osiągnięty mimo negatywnego wpływu różnic kursowych.

Deweloper poinformował też, że znaczna różnica pomiędzy zyskiem netto w I i II kwartale 2005 roku (36,4 mln USD i 5,03 mln USD) to głównie efekt dokonanej na koniec I kwartału aktualizacji wyceny Galerii Kazimierz.

"Jako wskazówkę co do wyników w dalszej części roku należy podkreślić, że do końca 2005 GTC ukończy także budowę biurowców Allianz (11.700 m kw) i Topaz (11.000 m kw) w Warszawie oraz America House w Bukareszcie" - podano w komunikacie.

"Wycena GTC House w Belgradzie zostanie zaktualizowana w III kwartale br." - dodano.

GTC ukończyło w II kwartale 2005 roku budowę GTC House w Belgradzie. Biurowiec klasy A, o powierzchni netto do wynajęcia 13,5 tys. m kw, jest w ponad 80 proc. wynajęty

Do końca tego roku GTC odda do użytku także America House w Bukareszcie.

"Biurowiec klasy A, położony w pierwszorzędnej lokalizacji w centrum miasta, ma powierzchnię netto do wynajmu 27 tys. m kw, która jest już wynajęta w ok. 85 proc." - podał deweloper.

Spółka poinformowała też, że rozpoczął się proces budowy dwóch centrów handlowych – Galleria w Bukareszcie i Avenue Mall w Zagrzebiu.

W stolicy Rumunii obiekt o powierzchni netto ok. 60 tys. m kw zostanie ukończony w połowie 2007 roku. Obok centrum handlowo-rozrywkowego spółka planuje także wybudowanie centrum biurowego (ok. 30 tys. m kw) oraz kompleksu mieszkaniowego.

Otwarcie Avenue Mall, o powierzchni 27 tys. m kw w Zagrzebiu planowane jest w I kwartale 2007 roku. Łączna powierzchnia wynajęta lub zarezerwowana stanowi ponad 50 proc. całości centrum handlowego.

W II kwartale GTC finalizowało nabycie gruntów pod kolejne projekty deweloperskie. W Bukareszcie spółka kupiła teren, na którym powstanie ekskluzywne osiedle mieszkaniowe. Zawarto też wstępną umowę kupna drugiej działki, także z przeznaczeniem pod budowę budynków mieszkalnych. GTC planuje wybudowanie na obu gruntach około 800 apartamentów.

W Częstochowie GTC kupiło działkę o powierzchni ok. 90 tys. m kw, gdzie po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, spółka zamierza wybudować centrum handlowo-rozrywkowe.

Tagi: gtc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz