Notowania

krb
08.08.2011 18:25

Zysk netto Kredyt Banku mógł wynieść nawet 94 mln złotych

Skonsolidowany zysk netto Kredyt Banku mógł wynieść od 70 do 94 mln zł w II kwartale 2011 roku, przy konsensusie na poziomie 79 mln zł wobec 14 mln zł zysku przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kredyt Bank/Materiały prasowe)

Skonsolidowany zysk netto Kredyt Banku mógł wynieść od 70 do 94 mln zł w II kwartale 2011 roku, przy konsensusie na poziomie 79 mln zł wobec 14 mln zł zysku przed rokiem, wynika z prognoz analityków siedmiu domów maklerskich. Kredyt Bank opublikuje wyniki we wtorek, 9 sierpnia.

_ - Spodziewamy się umiarkowanego przyrostu kredytów netto, +2 % Q/Q, co częściowo wynika z umocnienia się CHF względem PLN. Z drugiej strony uważamy, że nowa kampania rachunków bieżących nie przełoży się jeszcze na przyrost salda depozytów; prognozujemy spadek oszczędności klientów o 2% Q/Q. Chociaż nie oczekujemy wzrostu sumy bilansowej, sądzimy że wynik odsetkowy wzrośnie o 3% Q/Q. Uważamy, że marża odsetkowa poprawi się marginalnie (+2pb. Q/Q do 2,6%) dzięki poszerzeniu się marży depozytowej. Uważamy, że koszty operacyjne (+8% Q/Q) będą pod relatywnie silną presją kosztów kampanii marketingowej _- oceniają analitycy DI BRE.

Zobacz dzisiejsze notowania Kredyt Banku

_ - Dodatkowo, oczekujemy 3% wzrostu kosztów osobowych w konsekwencji podwyżek wynagrodzenia. W końcu, prognozujemy dalszą poprawę kosztu ryzyka (po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych z 1Q 2011). Oczekujemy salda rezerw na poziomie tylko 60 mln PLN, czyli 2% poprawę Q/Q na bazie skorygowanej) _- dodają.

Według prognoz, wynik odsetkowy mógł wynieść od 287 do 304 mln zł, przy konsensusie na poziomie 296 mln zł w porównaniu z 271 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu opłat i prowizji mógł sięgnąć od 83 do 86 mln zł, przy konsensusie na poziomie 84 mln zł w porównaniu z 76 mln zł w II kw. 2010 roku.

Przydatne narzędzia

Tagi: krb, kredyt bank, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz