Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.04.2019 15:10

100 miliardów dla firm. Nowy rekord PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski to nie tylko najcenniejsza spółka na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale także największy bank korporacyjny i inwestycyjny w kraju. Wartość finansowania podmiotów gospodarczych, przekroczyła 100 miliardów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)
Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego

- Segment bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego od lat uczestniczy w przedsięwzięciach mających istotne znaczenie dla całej polskiej gospodarki. Bank finansuje znaczące inwestycje, angażuje się w procesy naprawcze oraz wspiera rozwój firm. Przekroczony pułap 100 miliardów w zakresie należności podmiotów gospodarczych to symboliczny poziom, który doskonale koresponduje z obchodzonym w tym roku jubileuszem stulecia banku – podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej

Kredyty, leasing i obligacje

Siłą oferty segmentu bankowości korporacyjnej jest możliwość tworzenia rozwiązań, bazujących na różnorodnych produktach banku i spółek zależnych grupy (faktoringu, leasingu.

Stąd kwota 100 miliardów złotych udzielonego finansowania, na którą składa się prawie 70 mld zł kredytów, 17 mld zł leasingu, prawie 15 mld zł w obligacjach firm korporacyjnych oraz ponad 1 mld zł limitów faktoringowych.

Dzięki temu bank nie tylko wzmacnia relacje z dotychczasowymi, ale także zyskuje coraz więcej nowych klientów.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego – broker roku i lider segmentu

Liderem w swoim segmencie rynku jest również Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

W 2018 roku wartość zrealizowanych obrotów Domu Maklerskiego wyniosła ponad 33 mld zł, co stanowiło 7,7 proc. obrotów rynku i stawia go na II miejscu w rankingu domów maklerskich.

W zakresie obrotu obligacjami do DM należy blisko połowa obrotów rynku, co przekłada się na pozycję lidera.
Na koniec 2018 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadzi około 130 tys. rachunków papierów i prawie 200 tys. rachunków rejestrowych.

W tym roku DM PKO Banku Polskiego otrzymał najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2018. Nagroda została przyznana za największe zaangażowanie na rynkach GPW, najwyższy udział w obrotach akcjami na Głównym Rynku lokalnego brokera w transakcjach sesyjnych i pakietowych, najwyższą wartość obrotów obligacjami nieskarbowymi i skarbowymi w ramach Catalyst oraz za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego został również nagrodzony za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst.

Tagi: gospodarka, pko bp, pko bank polski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

klient pkobpNajpierw niech uczciwie płacą odsetki klientowi który założył konto i lokaty

11-04-2019

IzaZ czego się cieszą? Największy państwowy złodziej, jak PZU. Omijać z daleka.

11-04-2019

klienciklienci by się ucieszyli jakby oprocentowanie na rachunkach podnieśli.

Rozwiń komentarze (38)