Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

375 mln złotych na walkę z pandemią. To pomoc od Allegro

1
Podziel się

Ponad 40 szpitali i placówek medycznych z całej Polski otrzymało wsparcie w formie bezpośrednich darowizn lub dostaw niezbędnego sprzętu. Allegro zapewniło 2 laboratoria przeprowadzające testy na COVID w Warszawie i Poznaniu, 24 respiratory, 365 tys. maseczek i 8 tys. litrów środków dezynfekujących oraz 12 tys. przyłbic wydrukowanych na drukarkach 3D. Ponad 2,5 mln Polaków skorzystało z bezpłatnego pakietu Allegro Smart! i zaoszczędziło 325 mln zł na kosztach dostawy.

Allegro ufundowało 2 kompletne laboratoria testowe w Warszawie i Poznaniu, zakupiło i dostarczyło 365 tys. maseczek i 8 tys. litrów płynów dezynfekujących dla ponad 40 szpitali i placówek służby zdrowia w całej Polsce.
Allegro ufundowało 2 kompletne laboratoria testowe w Warszawie i Poznaniu, zakupiło i dostarczyło 365 tys. maseczek i 8 tys. litrów płynów dezynfekujących dla ponad 40 szpitali i placówek służby zdrowia w całej Polsce. (Materiały prasowe)
bEraMuYB

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

Składają się na nią różne społecznie ważne działania ukierunkowane na zminimalizowanie możliwych negatywnych skutków pandemii koronawirusa dla polskiego społeczeństwa i gospodarki.

Wprowadzenie zasad zachowania dystansu społecznego spowodowało, że konsumenci wybierają Allegro, aby zapewnić sobie szybki i łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów codziennego użytku bez konieczności wychodzenia z domu. Allegro i 100 tys. sprzedawców korzystających z tej platformy oferuje szybki i łatwy dostęp do ponad stu milionów produktów, dostarczanych nawet następnego dnia do ogólnopolskiej sieci punktów odbioru lub przez kuriera.

bEraMuYD

- Chociaż Allegro i ogólnie sprzedaż online przeżywają ożywienie ze względu na bezpieczeństwo tej formy zakupów, Allegro skupia się na tym, aby wykorzystać swoje zasoby do wsparcia konsumentów, sprzedawców i polskiego społeczeństwa. Jestem pod wrażeniem tempa, w jakim nasze zespoły podsuwały pomysły na to, w jaki sposób możemy wspierać społeczności i wdrażać nowe inicjatywy, podczas gdy sami musieli stawić czoła niepewności” – skomentował Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Firmy sprzedające przez Internet na całym świecie okazały się ważną częścią codziennego życia w czasie izolacji. Naszą platformę co miesiąc odwiedza 18 mln Polaków, a na pokładzie mamy 100 tys. sprzedawców, z których większość to małe i średnie przedsiębiorstwa. Skupiamy się na inicjatywach, które pozwolą wykorzystać cały potencjał ekosystemu Allegro do jak najskuteczniejszej walki z negatywnymi konsekwencjami koronawirusa – dodaje Nuyts.

Wsparcie polskiej opieki zdrowotnej

Od wielu lat Allegro udostępnia narzędzia do prowadzenia działań charytatywnych, angażując w nie miliony Polaków.

W obliczu pandemii Allegro stworzyło kompleksowy program wsparcia polskiej opieki zdrowotnej, wykorzystując również ogromne doświadczenie w tej dziedzinie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą współpracuje od wielu lat.

bEraMuYJ

Umożliwiło to zakup 24 respiratorów dla polskich szpitali. Allegro zorganizowało również zbiórkę charytatywną, która zapewni dalsze wsparcie finansowe Funduszowi i pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu chroniącego życie i zdrowie Polaków. Darowizny od symbolicznej kwoty 5 zł do 100 zł można dokonać za pośrednictwem strony: koronawirus.allegro.pl.

Allegro ufundowało 2 kompletne laboratoria testowe w Warszawie i Poznaniu, zakupiło i dostarczyło 365 tys. maseczek i 8 tys. litrów płynów dezynfekujących dla ponad 40 szpitali i placówek służby zdrowia w całej Polsce. Firma zakupiła również 10 drukarek 3D dla sopockich gimnazjalistów, co pozwala produkować 400 przyłbic dziennie dla lekarzy i pielęgniarek. Allegro dostarcza też świeże owoce i warzywa do szpitali w pięciu miastach. Jak dotąd przekazało 22 tony owoców.

Pracujący z domu pracownicy Allegro starają się godzić obowiązki rodzinne i zawodowe, ale nadal aktywnie angażują się w wiele inicjatyw związanych z koronawirusem w swoich lokalnych społecznościach.

Aby zapewnić im jeszcze większe możliwości działania, Allegro stworzyło specjalny Fundusz Charytatywny o łącznym budżecie 1 mln zł, co zaowocowało 42 lokalnymi inicjatywami, polegającymi między innymi na dostarczaniu seniorom bezpłatnych posiłków, zakupie laptopów dla dzieci z dużych rodzin oraz dla szkół, czy zakupie krótkofalówek i niezbędnych środków ochrony osobistej dla lokalnych szpitali i służb ratownictwa medycznego.

bEraMuYK

Pracownicy Allegro aktywnie angażują się w te projekty, często przy współudziale rodziny i przyjaciół.

Wsparcie dla klientów...
Od 17 marca, czyli już trzeci miesiąc, Polacy mogą wygodnie robić zakupy i oszczędzać pieniądze, dzięki miesięcznemu abonamentowi Allegro Smart! udostępnionemu im nieodpłatnie, który pozwala robić zakupy z bezpłatną dostawą do punktu odbioru lub kurierem. Klienci doceniają tę możliwość – ponad 2,5 mln Polaków już z niej skorzystało i zaoszczędziło ok. 325 mln zł na kosztach dostawy.

Aby wesprzeć klientów, którzy zamierzają postawić pierwsze kroki na platformie, Allegro otworzyło specjalną infolinię przeznaczoną głównie dla seniorów. Doradcy klienta służą pomocą w zakresie zakupów na Allegro: otwarcia konta, wyszukania oferty, dokonania płatności czy wyboru najlepszej metody dostawy. Allegro zwiększyło łączną liczbę doradców wspierających klientów we wszystkich kanałach kontaktowych o 20%, aby jak najszybciej zapewniać pomoc.

... i dla sprzedawców
Polskie firmy handlowe, w większości małe i średnie przedsiębiorstwa oraz małe firmy rodzinne, odczuły negatywne skutki pandemii i szukają sposobów na szybkie rozpoczęcie sprzedaży przez Internet. Wielu ze 100 tys. sprzedawców na Allegro również musiało stawić czoła wyzwaniom, takim jak brak pracowników czy trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Aby pomóc im w utrzymaniu firm, Allegro wprowadziło pakiet wsparcia dla sprzedawców, który obejmuje wydłużenie terminów płatności czy opóźnienie wejścia w życie wcześniej ogłoszonych zmian w opłatach. Wydłużono również dostęp do Allegro Smart! do końca czerwca. Wartość udostępnionego pakietu to 46 mln zł. Do tej pory skorzystało z niego 64% sprzedawców na Allegro.

bEraMuYL

Kluczowym elementem pakietu są narzędzia umożliwiające nowym firmom rozpoczęcie sprzedaży online na Allegro i korzystanie z platformy przez pierwsze 3 miesiące bez ponoszenia opłat. Pozwala im to szybko rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem infrastruktury Allegro, co jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż uruchomienie własnego sklepu internetowego. Od udostępnienia pakietu liczba nowych firm wchodzących na platformę podwoiła się i osiągnęła 15 tys. Oznacza to, że co 5 minut nowa firma rozpoczyna sprzedaż na Allegro.

Allegro przygotowało również podobne rozwiązanie dla małych, często rodzinnych firm lokalnych. Mogą sprzedawać swoje „produkty pierwszej potrzeby” za darmo w nowo utworzonej kategorii „Lokalny Ryneczek” na Allegro Lokalnie. Nawet mimo stopniowego „odmrażania” gospodarki, zainteresowanie firm platformą jest bardzo duże.

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

bEraMuZe
KOMENTARZE
(1)
AliG
rok temu
Fajjie tylko szkoda ze nie wzpomnieli ze kasuja teraz tez prowizje od kosztow transportu. Jednym slowem podwyzka.