Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

500+ dla emerytów. Wzrośnie próg dochodowy

287
Podziel się

W marcu przyszłego roku wzrośnie próg dochodowy uprawniający do tzw. 500+ dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami. Żeby otrzymać świadczenie, trzeba będzie mieć dochody niższe niż 1750 złotych.

500+ dla emerytów. Wzrośnie próg dochodowy
bazar emeryci (money.pl, Rafał Parczewski)
bDJJxWsB

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach i rentach. Wynika z niego, że od marca 2021 r. próg dochodowy uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, zwanego potocznie "500 plus dla seniorów", wzrośnie do 1750 złotych.

Dodatkowo do 2450 zł podwyższona będzie kwota graniczna uprawniająca do przyznania świadczenia wyrównawczego, wypłacanego na podstawie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

Świadczenie 500+ dla emerytów obowiązuje od zeszłego roku. Jest adresowane do osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji lub seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

bDJJxWsD
Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?

Początkowo miało przysługiwać tylko osobom z niepełnosprawnościami pobierającym najniższe świadczenia w wysokości 935 zł netto.

Ostatecznie jednak, po poprawkach Senatu, podniesiono limit dochodowy z 1100 zł brutto do 1600 zł brutto i włączono do niego seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJxWte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(287)
kpiny !!
3 miesiące temu
i znowu dzielenie emerytów na lepszych i gorszych !!! dajcie nam nasze emerytury bez podatku !!! tak jak było to OBIECANE !!!
1952 R.
3 miesiące temu
PO CO KOMBINOWAĆ .WPROWADZIĆ USTAWĘ MÓWIĄCA ŻE RENTY I EMERYTURY MAJĄ BYĆ WYPŁACANE BEZ PODATKU JUŻ RAZ PODCZAS ŻYCIA ZAWODOWEGO POBRANEGO.
to koniec
3 miesiące temu
Przez to rozdawnictwo już nigdy nie zagłosuję na PiS!!
bDJJxWtf
emeryt
3 miesiące temu
gdzie emerytura bez podatku,gdzie kwota wolna od podatku, gdzie emerytura tak zwana wdowia gdzie po śmierci jednego drugi dziedziczy częśc po małżonku te grosze z wloryzacji niższej niż pierwotnie zakładano, bieda emerytów polskich wporównaniu z resztą Europy jest widoczna na kazdym kroku
Piotr.
3 miesiące temu
Zabiorą podatku 600 ale dadzą 500+ i się w głowach emerytów zrodzi świadomość jaki to ten pis jest wspaniały.
...
Następna strona