Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
25.06.2019 23:07

Agencja Rozwoju Przemysłu sfinansuje nowoczesne technologie dla firm. Przygotowała ofertę leasingową dla MŚP

Nie potrzeba gotówki, aby zdobyć drogi i nowoczesny sprzęt potrzebny do prowadzenia biznesu. Agencja Rozwoju Przemysłu wchodzi w rynek leasingu. ARP przygotowała specjalną ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ofertę ogłosiła podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARP)
Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP (Fot: ARP)

Agencja Rozwoju Przemysłu - poprzez spółkę ARP Leasing - będzie oferować finansowanie maszyn i linii technologicznych w formie leasingu. To nowość w szerokiej ofercie Agencji Rozwoju Przemysłu.

Dostęp do kapitału stanowi cały czas jedną z największych barier w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. I właśnie dlatego zadaniem ARP Leasing jest oferowanie przedsiębiorstwom leasingu (typu asset finance) dotyczącego maszyn, sprzętu do produkcji przemysłowej i innych urządzeń.

Nowy segment działalności ARP ogłosiła podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, odbywającego się w Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24 - 25 czerwca.

- W ostatnich latach leasing stał się popularną alternatywą finansowania inwestycji, zwłaszcza w sektorze MSP. W strategii Agencji Rozwoju Przemysłu wsparcie tego sektora stanowi bardzo ważny element, dlatego postanowiliśmy uzupełnić ofertę finasowania małych i średnich przedsiębiorstw o możliwość skorzystania z tej formuły i uruchomiliśmy ARP Leasing. To doskonałe uzupełnienie oferty leasingowej już istniejącej na rynku, szczególnie w obszarach trudnych do sfinansowania jak skomplikowane ciągi technologiczne o ściśle określonych parametrach. Na rynku brakowało dotąd takich usług, ARP Leasing dobrze zagospodaruje tę niszę - mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

- ARP Leasing to także wiele korzyści dla przedsiębiorców m.in. alternatywa lub uzupełnienie posiadanych już produktów kredytowych, a także możliwość finansowania zakupu bez naruszenia środków własnych. Jestem przekonany, że nasza nowa spółka w pełni zaspokoi rosnące potrzeby przedsiębiorców w zakresie leasingu - dodaje Kolczyński.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł

ARP w ostatnich miesiącach skupiła się na małych i średnich przedsiębiorcach. To dla nich stworzyła Centra Obsługi Przedsiębiorców. Pierwsze powstało we Wrocławiu, kolejne w Katowicach i Gdyni. Centrum ma jeden cel: ułatwienie i wsparcie przedsiębiorców w dostępie do finansowania. Kolejnym krokiem dla sektora MŚP jest powołanie spółki celowej ARP Leasing.

Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł

- Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że jednym z głównych zadań ARP będzie również wspieranie przedsiębiorstw. Myśląc o szerszym wsparciu ARP musimy mówić zatem o nowych instrumentach, które będą odpowiadały na żywotne potrzeby i zainteresowanie przedsiębiorców. Wsłuchując się w ich głosy uznaliśmy, że warto jest uzupełnić ofertę Agencji Rozwoju Przemysłu, ale również ofertę grupy Polskiego Funduszu Rozwoju o nowość. Nie chcemy, aby to był kolejny zwykły leasing flotowy. Chcemy odpowiedzieć na specyficzne potrzeby przedsiębiorców. Leasing ma służyć zakupowi specjalistycznych sprzętów, czyli elementów biznesu, które są trudne do sfinansowania samodzielnie - tłumaczy wiceprezes ARP.

Dlaczego leasing może być dobrym wyborem dla rozwijających się firm? Bo pozwala przedsiębiorcom na zakup środków trwałych bez naruszenia środków własnych. Umowa leasingowa zawarta na czas określony daje też szansę firmom na dokładne określenie założeń gospodarowania środkami trwałymi oraz wspiera procesy planowania finansowego.

Zgodnie z założeniami okres umowy leasingu będzie wynosić maksymalnie 5 lat. Minimalna opłata wstępna to 10 proc. wartości przedmiotu leasingu, zaś minimalna wartość jego wykupu (po 5 latach) - 1 proc. wartości.

Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu
Restrukturyzacja to nie masowe zwolnienia. Jeśli do gry wkracza Agencja Rozwoju Przemysłu

- W zeszłym roku polska branża leasingowa dzięki wysokiemu poziomowi finansowania przedsiębiorstw awansowała z 7. na 5. miejsce w rankingu europejskim. To najwyższa lokata zajmowana przez polską branżę leasingową w historii. Liczę na to, że dzięki powstaniu ARP Leasing już wkrótce znajdziemy się na podium - mówi Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing.

Jak podkreśla okres umowy i opłaty będą dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i jego możliwości spłaty rat leasingowych. - Leasing jest dla przedsiębiorców, którzy chcą podnieść swoją konkurencyjność, którzy chcą mieć dostęp do nowych maszyn, którzy szukają elastycznego źródła finansowania majątku trwałego - przekonuje.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz