Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Alior Bank Szuka innowatorów. W dobry pomysł może zainwestować miliony

3
Podziel się:

Akcelerator Alior Banku tym razem szuka rozwiązań z obszarów analizy danych, wspierania lojalności klientów, bezpieczeństwa oraz takich, które pozwolą na oferowanie usług finansowych w dotychczas niezagospodarowanych kanałach dystrybucji.

Pierwsza edycja RBL_START skupiała się głównie na obszarze otwartej bankowości
Pierwsza edycja RBL_START skupiała się głównie na obszarze otwartej bankowości (mat.pras., mat.pras.)

Pierwsza edycja RBL_START skupiała się głównie na obszarze otwartej bankowości. Z około 100 aplikantów z całego świata wybrano 8 start-upów, które ukończyły trwający 15 tygodni program akceleracyjny.

W jego wyniku trwają prace nad projektami pilotażowymi z wybranymi start-upami. Dodatkowo, bank zdecydował się zainwestować 4 mln złotych w jeden ze start-upów z akceleratora – PayPo.

Chcemy tworzyć nowe produkty

- W drugiej edycji RBL_START znacznie rozszerzył obszary poszukiwań. Chcemy tworzyć nowe produkty razem ze start-upami z branży FinTech i InsureTech. Własny program akceleracyjny pozwala nam budować tę współpracę w sposób najbardziej efektywny zarówno dla banku jak i zaangażowanych firm – wyjaśnia Kamila Wincenciak, Dyrektor ds. Partnerstw z FinTech w Alior Banku.

W ramach akceleratora zakwalifikowane start-upy będą mogły zweryfikować przyjęty model biznesowy we współpracy z ekspertami z Alior Banku i PZU – głównego partnera programu. Dodatkowo uczestnicy otrzymają szansę na opracowanie business case’ów potencjalnych projektów z partnerami, do których w tym momencie należą m.in.: IBM, Microsoft i kancelaria prawna Linklaters. Już wkrótce do tego grona dołączą kolejne firmy.

Podczas trwania programu, każdy ze start-upów będzie mógł przetestować swoje rozwiązania z klientami wykorzystując zaplecze badawcze jakim dysponuje bank, a także otrzyma dostęp do Portalu dla Deweloperów i Open API Alior Banku. Akcelerowane rozwiązania będą w razie konieczności weryfikowane pod kątem prawnym i otrzymają dostęp do piaskownicy regulacyjnej KNF. RBLSTART, na czas trwania programu, gwarantuje również miejsce do pracy w siedzibie RBL w budynku Warsaw Spire.

Szansa dla 20 firm

RBL_START to także szansa dla start-upów na zdobycie finansowania. Niedawno powołany zespół inwestycyjny RBL_VC zweryfikuje każdą z firm pod kątem potencjału inwestycyjnego i zbada możliwości dalszej współpracy. Po pierwszej edycji programu Alior Bank zdecydował się nabyć 20 proc. udziałów w jednym ze start-upów – PayPo i nie wyklucza dalszych inwestycji.

- Wierzymy, że partnerstwa ze start-upami pozwolą nam zmieniać nasz biznes szybciej i rozwijać ofertę bankową w kierunkach zgodnych z oczekiwaniami klientów i trendami rynkowymi. Posiadamy własny program akceleracyjny i fundusz inwestycyjny, uruchomiliśmy Portal dla Deweloperów, z którego mogą korzystać start-upy z akceleratora.

Mamy zarówno doświadczenie jak i odpowiednie zaplecze i narzędzia do skutecznego wdrażania wspólnych projektów. Naszym celem jest nawiązanie współpracy z 20 podmiotami do 2020 roku i zostanie partnerem pierwszego wyboru dla start-upów - powiedział Marcin Jaszczuk, Wiceprezes Zarządu w Alior Banku.

Kto może aplikować?

RBL_START poszukuje firm, których rozwiązania należą do obszarów wskazanych przez Alior Bank lub PZU w kryteriach rekrutacji i takich, które mają przygotowane przynajmniej MVP swojego produktu. Do programu mogą aplikować start-upy z całego świata, pod warunkiem, że ich założyciele będą w stanie uczestniczyć w akceleratorze w Warszawie.

- Jako PZU jesteśmy partnerem drugiej edycji akceleratora startupów RBL_Start. Jest to dla nas bardzo cenne doświadczenie, przybliżające do świata startupów i nowoczesnych technologii – mówi Bartek Kwieciński, Dyrektor Zarządzający ds. Kanałów Cyfrowych i CRM w PZU.

Rekrutacja do II edycji RBL_START potrwa do 12 maja, sam akcelerator będzie trwać od czerwca do listopada i zakończy się DemoDay, podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed potencjalnymi inwestorami i partnerami.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej akceleratorowi stronie internetowej.


alior bank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
cuchnacy fart
5 lata temu
Mam taki idealny pomysl : inwestycja w zloto ! Zbierzemy pieniadze od inwestorow ale zlota nie kupimy ino damy inwestorom certyfikaty , a pieniadze inwestorow wlozymy w jakis pewny biznes , np. linie lotnicza.......
zeflik
5 lata temu
Jeszcze biznes nie odpalił a juz na postrąku bankierów jesteś. Kiepska sprawa.
SClub
5 lata temu
Przestrzegam!!!! To panstwowy bank. Z panstwem sie nie inwestuje.