Notowania

amway
10-12-2001 (17:15)

"Amway" wygrał z Dederką

Producenci filmu "Witajcie w życiu" Contra Studio i Telewizja Polska naruszyli prawa autorskie firmy Network 21, która rozpowszechnia materiały szkoleniowe dla dystrybutorów Amwaya. Łódzki sąd orzekł, że Contra Studio nie musi jednak niszczyć filmu, wystarczy, że usunie zniekształcone cytaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd uznał, że materiały szkoleniowe można cytować, ale trzeba robić to rzetelnie. Natomiast twórcy filmu "Witajcie w życiu" Jacek Gwizdała i Henryk Dederko cytując dokonali zniekształceń - spowolnienia obrazu, nakładania obrazów i dźwięku. Te elementy mają być usunięte.
Nie ma powodu do niszczenia całego filmu - orzekł sąd - bo każdy twórca ma prawo podejmować dowolny temat, ale rzetelnie. Za naruszenie praw autorskich producenci muszą wpłacić 15 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Promocji Twórczości.
Film "Witajcie w życiu" opowiada między innymi o metodach pracy dystrybutorów Amwaya, sposobach werbowania i szkolenia. Firma Amway uważa, że film godzi w jej dobre imię. Do chwili rozstrzygnięcia sporu sąd w Warszawie wstrzymał jego emisję. Spór nie zakończy się jednak prędko, trwa już ponad dwa lata, a kilka procesów zostało jeszcze nierozstrzygniętych.

Tagi: amway, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie