Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja
Mecenasem akcji jest: KGHM Polska Miedź S.A.

Atom. Nowe źródło energii dla KGHM Polska Miedź S.A.?

9
Podziel się:

Mówimy o technologii rozwojowej, dopiero testowanej na świecie - mówi prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. O atomowej perspektywie jednego z największych koncernów miedziowych na świecie eksperci będą rozmawiać podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Atom. Nowe źródło energii dla KGHM Polska Miedź S.A.?
IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A. (East News, WOJCIECH STROZYK)

Przychody KGHM w pierwszym półroczu wyniosły 14,5 mld zł w porównaniu z 10,9 mld zł w analogicznym okresie rok temu. Z kolei zysk wzrósł do 3,7 mld zł z 699 mln zł.

Koncern podkreśla, że wyniki są najlepsze od dekady. To efekt m. in. wysokich cen miedzi na światowych rynkach. Dodatkowo kopalnia Sierra Gorda w Chile w końcu zaczęła na siebie zarabiać.

- Mamy wiatr w plecy, a nie w twarz, jak to było przez kilka lat z rzędu – mówił na łamach Parkietu prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

W tym samym wywiadzie zdradził również, że koncern pracuje nad strategią wykorzystania atomu.

- W odpowiedzi na wysoką cenę energii i konieczność posiadania źródła energii z mniejszym wpływem na klimat małe reaktory jądrowe powinny być absolutnie rozważanym wariantem. Każdy, kto jest energochłonny, powinien brać je pod uwagę. Dzisiaj, niestety, nie ma na półce gotowych technologii w tym obszarze, które moglibyśmy niezwłocznie wykorzystać. Mówimy o technologii rozwojowej, dopiero testowanej na świecie – dodaje Chludziński.

Czy atom rzeczywiście zostanie wykorzystany przez polski koncern miedziowy?

Zapraszamy do wysłuchania eksperckiej dyskusji z Forum Ekonomicznego w Karpaczu pt. KGHM Polska Miedź S.A. – Nowe wyzwania, odważne inwestycje.

Początek wydarzenia już 7 września.

Zobacz także: KGHM Polska Miedź S.A. – Nowe wyzwania, odważne inwestycje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Mecenasem akcji jest: KGHM Polska Miedź S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Bolo
3 lata temu
No i od razu widać jak tego Jewropejskiego dyrektora POgoniono to firma funkcjonuje zarabia i inwestuje. A kto tego byłego tam wsadził??? No wiadomo przestępcza i KOlaboracyjna antyPOlska organizacja. Przestępcy!!!
Post
3 lata temu
Wkrótce będziemy kupować miedź od Chińczyków. Pisowaci stratedzy o to zadbają.
Ciekawski
3 lata temu
Jestem ciekaw zarząd KGHM składa się z omajtków? Czy ktoś to wie?
Detal
3 lata temu
Teraz KGHM zrobi dotacje na elektrownie atomowa do pałacu Obajtka, przecież chłop musi mieć prond w palacu
Sekciarz
3 lata temu
Jestem PiSowcem i mogę wszystko kradnę ile się da i co się da jak mnie łapie Milicja nic mi nie zrobi bo pokazuję legitymacje PiS i kradnę dalej to są korzyści płynące z bycia w sekcie PiS mam 6 domów ale standard to 10 zatem czas na program Nowy Wał a potem przePiSuje na żonę i szafa gra a zwolennicy zorganizowanej grupy przestępczej zwanej PiS będą zachwyceni czy jest możliwość opylenia respiratorów na allegro i hajs przePiSać na żonę jak Morawiecki