Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Informacja prasowa

Aż 207 dzieci czeka na wybranie do drużyny Akademii Przyszłości – możesz pomóc, fundując Indeks Sukcesów

Podziel się:

Akademia Przyszłości to siostrzany program Szlachetnej Paczki, który umożliwia dzieciom z niską samooceną uwierzenie w siebie i pokonanie trudności w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Dzięki ufundowanemu przez darczyńcę Indeksowi Sukcesów, każde dziecko spotyka się raz w tygodniu z indywidualnym tutorem-wolontariuszem, który poświęca mu swój czas, uwagę i staje się dla niego mądrym towarzyszem. Aż 207 dzieci czeka na dołączenie do Akademii Przyszłości. Wśród nich jest Franek, który chce być kucharzem. Dlaczego nie szefem kuchni? Odpowiada: Bo szefowie są pewni siebie i wydają polecenia. Możesz pomóc zmienić historię tych dzieci – to ostatni moment by zostać darczyńcą Indeksu Sukcesów w tej edycji programu.

Aż 207 dzieci czeka na wybranie do drużyny Akademii Przyszłości – możesz pomóc, fundując Indeks Sukcesów
(materiały partnera)

Wśród grupy ponad 200 dzieci, oczekujących na wybranie do drużyny Akademii Przyszłości, jest 12-letnia Ola, która mówi: "Mogę dużo zmienić, ale czy ktoś da mi szansę". W przyszłości chciałaby zostać projektantką mody i wejść na wieżę Eiffla. Powtórzenie trudnej piosenki czy stanie na rękach na zawołanie, z tym nie ma problemu, ale gdzieś pod licznymi talentami kryje się duża niepewność i brak wiary w siebie. Gdy się wypowiada na lekcjach, zacina się, jej głos się trzęsie. Wtedy nie widzi w sobie "tej uzdolnionej dziewczynki", ale "tę dziewczynkę, która nie umie matematyki i angielskiego". Czy znajdzie kogoś, kto da jej motywację, by patrzeć w górę – i mierzyć nawet wyżej niż wieża Eiffla?

Nie pozwól by takie dzieci jak Ola czuły po raz kolejny, że nikt ich nie chce wybrać. Wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl. Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia.

Dzieci, czekające na darczyńcę, doskonale znają Akademię Przyszłości. W ich szkołach podstawowych działa kolegium tj. jednostka organizacyjna Akademii, która poprzez nauczycieli, pedagogów czy psychologów dostrzega dzieci z niską samooceną, trudnościami w przyswajaniu wiedzy, a także w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Na pytanie: co chciałyby robić w Akademii, pada wiele odpowiedzi: zrobić wynalazek, który umie pomagać światu; poprawić moją społeczność; pracować nad sobą i swoimi wadami; przeżyć dobre chwile, aby mieć dobre wspomnienia; rozwijać swoją pasję programowania; pokonać nieśmiałość; otworzyć się na własne możliwości; poznać siebie lepiej; poznać ciekawych ludzi. Więcej przeczytasz na www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Udział w Akademii wyraźnie zmienia podejście dziecka do siebie i świata: 70% dzieci jest pewniejsza siebie, 80% wierzy we własne możliwości, 55% dzieci chętniej się uczy, 56% ma odwagę zgłaszać się na lekcjach, 52% jest bardziej cierpliwa, a 71% potrafi nazwać swoje małe sukcesy.

"Jako ostatni" – nigdy nie jest za późno na zmianę

Od września już ponad 1 700 dzieci zostało wybranych do ogólnopolskiego programu Akademia Przyszłości. Na swoją kolej czeka jeszcze ponad 200 dzieci – są w sytuacji, którą mogło doświadczyć wielu z nas. Czekają jako ostatnie. Pamiętacie ten moment w czasie zabaw lub zajęć w szkole, kiedy kapitanowie wybierali skład drużyn? Nikt wtedy nie chciał być wybrany na końcu. Każde dziecko, szczególnie to, które nie wierzy w siebie, chce się czuć docenione, wiedzieć, że komuś na nim zależy. Akademia Przyszłości umożliwia takim dzieciom, cotygodniowe spotkania z tutorem i pracę nad ich pewnością siebie.

To ostatnia szansa na wsparcie ponad 200 dzieci w edycji 2021/2022, które czekają "jako ostatnie". Nie pozwól im, by czuły po raz kolejny, że nikt ich nie chce wybrać.

Wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wybierz Dziecko z Akademii Przyszłości. Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia.

Od "bycia ostatnią" do bycia pierwszą

Kamila Piechnik, bramkarka krakowskiego KS Wanda wie, że "bycie ostatnim_ą" może być trudne. Dlatego dobrym słowem wspiera grupę ok. 200 dzieci, które czekają na swojego darczyńcę:

– Mała rzeka potrafi zatrzymać wielki ogień. Mały człowiek może być stworzony do dokonywania wielkich czynów, wystarczy tylko trochę wiary, bo my sami musimy uwierzyć w siebie i nasze możliwości; dużo ciężkiej pracy oraz garść motywacji i ambicji. Jeśli mamy sprecyzowane marzenia to powinniśmy do nich dążyć pomimo przeciwności losu.

Doświadczenie sportowczyni pokazuje, że z ostatniej pozycji można przeskoczyć na pierwszą. W letnim okienku transferowym 2021/2022 została wybrana "jako ostatnia" do KS Wanda. A kilka miesięcy po tym wyborze stała się podstawową bramkarką pierwszego składu KS Wanda. Tak wspomina moment "bycia ostatnią":

– Pamiętam, że cała sytuacja była dla mnie niezwykle stresująca, ale równocześnie ekscytująca. Nie wiedziałam, czy przechodząc z niższej klasy rozgrywkowej, porodzę sobie w bramce II Ligii czy podołam, czy będę wystarczająco dobra. Jednak wiara przezwyciężyła strach i teraz stałam się podstawową bramkarką pierwszego składu.

To, co prawdziwe jest w sporcie, może się sprawdzić też w Akademii Przyszłości. Jeśli damy szansę i nawet w ostatniej chwili wybierzemy dziecko – może ono osiągnąć wielkie sukcesy. Zaś zbudowana pewność siebie, będzie procentowała w dalszych latach.

Wybierz do drużyny Akademii Przyszłości zawodnika/czkę

Do Akademii Przyszłości dołączają dzieci, które mają różne zainteresowania, marzenia i plany na przyszłość. Poznaj niektóre z nich. Wszystkie czekają na swojego darczyńcę:

Zawodnik nr 1 czeka na dołączenie do drużyny "likwidatorów chorób na świecie". Może to on usunie z naszej rzeczywistości koronawirusa SARS-CoV-2: Olek marzy, by zlikwidować choroby na świece. Ma 15 lat i pandemia odebrała mu jeden z fajniejszych okresów dzieciństwa. Zawsze najwięcej przyjemności dawało mu spotykanie się z rówieśnikami, ale jak polubić klasę, którą zna się głównie z ekranu? Ten bystry chłopak przestał się starać. Ma problem ze skupieniem uwagi i odrabianiem lekcji, unika wyzwań. Ma dni lepsze i gorsze. Gdy go coś zainteresuje widać w nim zmianę, zadaje pytania, świecą mu się oczy. Spytany czego by chciał, odpowiada: "Z kimś pogadać".

Pomóż dziecku takiemu jak Olek odzyskać przyjemność ze stawiania czoła wyzwaniom, wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

Zawodnik nr 2 czeka na dołączenie do drużyny "fascynatów rzeczywistością wirtualną": Błażej ma 9 lat. Na pytanie: Kim chciałbyś zostać? "Programistą gier" – odpowiada bez zastanowienia. Błażej jest ciekawy świata, wszystkiego chce spróbować i zasypuje pytaniami. Lubi rozmawiać, ma zadatki na lidera. To wszystko jednak znika, gdy przytrafi mu się niepowodzenie. Zalewają go wtedy emocje i ten gadatliwy dotychczas chłopiec nie jest w stanie wykrztusić z siebie słowa. Potrzebuje kogoś kto pokaże mu jak sobie radzić z trudnościami.

Pomóż dziecku takiemu jak Błażej odnaleźć poczucie własnej wartości, wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

Na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl czeka jeszcze ponad 200 dzieci. Chcesz pomóc? Ufunduj Indeks Sukcesów.

Informacja prasowa
Źródło:
money.pl