Notowania

wakacje
12.06.2019 15:22

Bezpieczne wakacje warunkiem udanego wypoczynku dzieci

Bez poczucia bezpieczeństwa trudno mówić o udanych wakacjach. Szczególnie dorośli troszczą się o to, by ich dzieci ten wolny czas spędziły bez kontuzji i urazów. Z myślą o nich PZU Pomoc ogłosił ogólnopolską akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Dzięki niej rodzice mają możliwość bezpłatnie objąć ochroną ubezpieczeniową swoje dzieci na czas wakacji. Z akcji mogą skorzystać również pełnoletni uczniowie i studenci do 25. roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
(Fot: 123rf)

Jaki jest jeden z podstawowych warunków udanych wakacji? Opinie rodziców nie pozostawiają wątpliwości – to bezpieczeństwo ich pociech. Według najnowszych badań PZU, aż 75 proc. rodziców uważa, że na dzieci w trakcie wakacji czyha obecnie więcej niebezpieczeństw w porównaniu do czasów ich dzieciństwa. Przy czym, co drugi badany uważa, że kiedy sam był dzieckiem, to miał więcej wolności niż dzieci w dzisiejszych czasach. Stąd też niemal 70 proc. rodziców chciałoby, żeby ich pociechy spędzały wakacje tak jak oni – w poczuciu beztroski i wolności. Jednak większa swoboda małoletnich oznacza także wyższe ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń czy nieszczęśliwych wypadków. Jak pokazało badanie PZU, aż 68 proc. rodziców obawia się przemocy wobec ich dzieci. Natomiast 65 proc. z badanych rodziców niepokoi negatywny wpływ starszych dzieci na ich pociechy, a 64 proc. obawia się także nieszczęśliwych wypadków. Ponad połowa z rodziców boi się sytuacji, w której dziecko po prostu nie poradzi sobie podczas samodzielnego wyjazdu*. Odpowiedź na te rodzicielskie obawy przynosi nowa akcja PZU Pomoc.

Dobry przykład na lato

Nowy pomysł PZU Pomoc – ogólnopolska akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” to inicjatywa skierowana do rodziców, która umożliwia bezpłatne objęcie ich dzieci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa działa do 1 września, czyli do końca wakacji szkolnych, 24 godziny na dobę, na całym świecie. Co więcej, ubezpieczenie obejmuje nawet nieszczęśliwe wypadki powstałe w czasie wyczynowego uprawiania sportów.

– Jako największy polski ubezpieczyciel dajemy dobry przykład. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków. Dlatego zdecydowaliśmy, że PZU zaproponuje ochronę ubezpieczeniową wszystkim dzieciom w Polsce. Dzięki PZU Pomoc ich rodzice mogą skorzystać z tego bezpłatnie. Życzę wszystkim dzieciom i rodzicom spokojnych oraz udanych wakacji – podkreśla Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel od lat angażuje się w działania promujące bezpieczeństwo wśród najmłodszych. W 2018 r. zorganizował np. kampanię „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze”, w trakcie której do najmłodszych uczniów w całej Polsce trafiło ponad 1,6 mln odblasków z wbudowaną migającą lampką.

Wolność i wsparcie

Najnowsza akcja PZU daje rodzicom stempel bezpieczeństwa dla wakacji marzeń ich pociech. Jak ubezpieczyć swoje dziecko lub – w przypadku pełnoletnich uczniów i studentów do 25 roku życia – ubezpieczyć się samemu? To proste – należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia NNW PZU Edukacja na stronie internetowej wakacjezpzu.pl i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach. Jednocześnie rodzice mogą być pewni, że dane dziecka, które podają – tylko imię, nazwisko oraz numer PESEL – posłużą wyłącznie do objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową.

Akcji PZU Pomoc towarzyszy również konkurs fotograficzny, w którym na zwycięzców czeka 10 voucherów o wartości 2 000 zł każdy. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać swoje zdjęcie z wakacji i krótko opisać wspomnienia z nim związane. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na facebookowym profilu PZU. Konkurs potrwa do 21 czerwca.

*Badanie na próbie N=600 rodziców dzieci w wieku 7-19 lat zrealizowane na panelu internetowym Norstat

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2019

MałgorzataMy zawsze dbamy, by dostosować wyjazd do dzieci. Jeśli będą miały zapewnione atrakcje dostosowane do ich wieku i zainteresowań nie powinno się nic … Czytaj całość

15-06-2019

MartaJadąc z dzieciakami na wakacje zawsze dbam o ich bezpieczeństwo. W tym roku urlop zamierzamy spędzić w Aquarius SPA. To hotel znajdujący się w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)