Notowania

bezrobocie
16.04.2015 19:25

Bezrobocie w Polsce. Rekord w liczbie zatrudnionych w gospodarce

Ożywienie na rynku pracy powinno prowadzić do poprawy jakości zatrudnienia. Konieczne są jednak działania, które będą motywować do lepszych warunków pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia.com)

Ożywienie na rynku pracy powinno prowadzić do poprawy jakości zatrudnienia. Konieczne są jednak działania, które będą motywować do lepszych warunków pracy. O tym, jak to zrobić, rozmawiali w czwartek przedstawiciele resortu pracy, organizacji pracodawców i związków zawodowych.

Minister Władysław Kosiniak Kamysz zaznaczył, że polska gospodarka jeszcze nigdy od rozpoczęcia transformacji nie zatrudniała tylu osób, co obecnie. Dodał, że po dobrych wynikach w ubiegłym roku bezrobocie będzie nadal spadało.

Na wsparcie osób szukających pracy rząd zarezerwował zaś w tym roku 5,5 miliarda złotych. Wiceminister pracy Jacek Męcina dodał, że pracodawcy w ubiegłym roku stworzyli ponad 610 tysięcy miejsc zatrudnienia, a w tym roku liczba ta może być jeszcze wyższa.

Pracodawcy branż usługowych zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarczej Czystości podpisali deklarację wypełniania zapisów ustawy o prawie zamówień publicznych oraz nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Marek Kowalski z Rady Zamówień Publicznych Konfederacji Lewiatan wyjaśnił, że chodzi o stabilizację i dalszy rozwój rynku pracy w Polsce oraz zabezpieczenie interesu zatrudnionych.

Dodał, że formy zatrudnienia przybrały niezdrowy charakter, również przez zamówienia publiczne, dla których głównym kryterium była cena. - Dobrze więc, że to się zmienia - podkreślił.

Przewodniczący OPZZ Jan Guz zaznaczył, że wypracowanie wspólnych standardów, którymi kierować się będą pracodawcy, to bardzo ważny krok w uzdrawianiu nie tylko rynku zamówień publicznych, ale też sektora prywatnego.

Minister Kosiniak-Kamysz wyraził zadowolenie z dobrego klimatu dla dialogu, gdyż, jak mówił, przynosi on realne korzyści dla pracowników. Zaznaczył, że będzie apelował gdzie tylko się da, by stosować klauzulę społeczną przy zamówieniach publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m324865.jpg ) ] (http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Kto-w-Europie-pracuje-najdluzej-Odpowiedz-szokuje,wid,17447107,wiadomosc.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Kto w Unii pracuje najdłużej? Nie zgadniesz ]( http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Kto-w-Europie-pracuje-najdluzej-Odpowiedz-szokuje,wid,17447107,wiadomosc.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m277412.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-przyczyna-ignoranctwo-i,52,0,1755956.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Oto prawdziwe przyczyny bezrobocia. Raport ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-przyczyna-ignoranctwo-i,52,0,1755956.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m329538.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin-przyznal-rosnie-bezrobocie-w-rosji,211,0,1751507.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Putin przyznał: Rośnie bezrobocie w Rosji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin-przyznal-rosnie-bezrobocie-w-rosji,211,0,1751507.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/75/m294987.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie-w-niemczech-najnizsze-w-historii,130,0,1749122.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Bezrobocie w Niemczech najniższe w historii ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie-w-niemczech-najnizsze-w-historii,130,0,1749122.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: bezrobocie, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz