Notowania

Booksy dostanie 115 mln zł. Wśród inwestorów Sebastian Kulczyk

Polski startup Booksy pozyskał największą w swojej historii rundę finansowania – 115 mln zł. Pieniądze wyłożyli inwestorzy z całego świata, wśród nich choćby Sebastian Kulczyk. Wsparcie ma służyć m.in. ugruntowaniu pozycji lidera za Oceanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Booksy)
Polski startup Booksy właśnie otrzymał od inwestorów 115 mln zł na dalszy rozwój

Booksy to startup, który stworzył najpopularniejszą na świecie aplikację mobilną do rezerwacji wizyt online i rozwijania biznesu w branży beauty.

"Idea wirtualnej platformy, dzięki której miliony klientów mogą zarezerwować wizytę online u swojego ulubionego fryzjera, kosmetyczki czy barbera o dowolnej porze dnia i nocy po raz kolejny spotkała się ze wsparciem i entuzjazmem inwestorów" - chwalą się przedstawiciele firmy.

Inwestorzy wyłożyli 115 mln zł, co w sumie daje 200 mln zł wsparcia.

Obejrzyj: Prezes Booksy: ostatnie pieniądze wydałem na garnitur

Finansowanie pozyskane w ostatniej rundzie pochodzi zarówno od dotychczasowych jak i nowych inwestorów. Do funduszy Piton Capital (lider poprzedniej rundy), Manta Ray (fundusz Sebastiana Kulczyka) i Enern, dołączyły również m.in. Industry Ventures i XG Ventures.

Wśród prywatnych inwestorów znaleźli się natomiast Zach Coelius (prezes Triggit), Kai Hansen (członek zarządu Booksy), Chris Guzowski i Haanes Graah (wiceprezesi Revolut), Piotr Jakubowski i Rohan Monga (menedżerowie Go-Jek).

"Unikalna w skali Polski wysokość pozyskanego finansowania pozwoli Booksy na umocnienie pozycji lidera w Stanach Zjednoczonych oraz dalszą ekspansję w Polsce i na rynkach międzynarodowych" - czytamy w komunikacie.

Marian Banaś od wtorku jest na bezpłatnym urlopie w NIK do zakończenia postępowania w CBA.
Afera Banasia. Marek Isański: Kowalski z miejsca usłyszałby zarzuty

Booksy wskazuje, że w USA tylko 5 proc. wizyt rezerwowanych jest online. A jest to rynek wart blisko 100 mld dolarów. Tylko w sierpniu przez Booksy umówiono globalnie 2,6 mln wizyt.

- Choć pomysł rezerwowania usług online w branży beauty może wydawać się pozornie prosty, do tej pory żadna inna firma nie zbudowała na tym rynku platformy typu marketplace, która odniosłaby sukces. Aż do teraz. – mówi Zach Coelius, jeden z inwestorów.

W Warszawie powstanie region Google Cloud, czyli hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dla klientów z Polski.
Operator Chmury Krajowej nawiązał współpracę z Google. Gigant otworzy w Warszawie centrum oprogramowania

Booksy to polski startup założony przez Konrada Howarda i Stefana Batorego, twórców iTaxi, aplikacji do zamawiania taksówek.

- Nasz sukces jest bezpośrednio związany z sukcesem tysięcy stylistów i profesjonalistów, którzy na co dzień korzystają z naszej aplikacji - mówi Stefan Batory, współzałożyciel i CEO Booksy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2019

arkeKulczyk wie w co inwestowac

29-10-2019

romankulczyk tak trzymać

30-10-2019

rokibardzo fajnie ze strony Kulczyka, wspierać talenty!

Rozwiń komentarze (11)