Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Cashback - tani chwyt promocyjny sklepów czy najlepsza opcja na oszczędzanie?

Podziel się:

Usługi cashbackowe pojawiły się w sektorze e-commerce po raz pierwszy w 2015 roku i od tej pory cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki serwisom cashbackowym możemy otrzymać zwrot części środków za wykonane zakupy. Dostajemy pieniądze za ich uprzednie wydanie? Dla wielu Internautów brzmi to wręcz zbyt idealnie, dlatego przyglądamy się usłudze bliżej - czy jest to nieopłacalny użytkownikowi chwyt promocyjny sklepów, czy może opcja, która znacznie uszczęśliwi nasz portfel?

Cashback - tani chwyt promocyjny sklepów czy najlepsza opcja na oszczędzanie?
Czym jest cashback? (materiały partnera)

Cashback to nowy trend w zakupach internetowych. Według danych pochodzących z 2020 Global Cashback Report, promocje cashback generują średnio 3,4-krotny wzrost konwersji i 46% wzrost średniej wartości zamówienia. Raport pokazuje także, że niemal 20% konsumentów twierdzi, że dokonało zakupu lub zwiększyło jego wartość właśnie dzięki ofercie cashback.

Czym jest cashback?

Na czym dokładnie polega ta usługa? Cashbackiem nazywamy oferowaną przez banki wypłatę gotówki w sklepie przy okazji robienia zakupów. Wystarczy poinformować kasjera o chęci wypłacenia środków i podać dowolną kwotę - mogą być to nawet sumy z groszami, niekoniecznie okrągłe kwoty jak w przypadku wypłacania pieniędzy z bankomatów. Popularniejszym jednak znaczeniem słowa cashback (choć niekoniecznie jest to terminologia poprawna - powinniśmy używać słowa moneyback, jednak powszechnie przyjęło się inne nazewnictwo) jest kilkuprocentowy zwrot środków przeznaczonych na zakupy. Rejestrujemy się na portalu cashbackowym, który posiada partnerstwo z siecią sklepów, czyli w zamian za ich promocję, dostaje możliwość uzyskania zwrotu z zakupów dla użytkownika.

Sam schemat działania portalów cashbackowych jest bardzo prosty. A jak oceniają tę usługę użytkownicy? Według sondy przeprowadzonej przez YouGov na 3,500 konsumentach w Stanach Zjednoczonych aż 83% z nich czuje się w większym bądź mniejszym stopniu usatysfakcjonowanych/wynagrodzonych dzięki ofercie cashbackowej. Sonda sprawdzała, jak cashback wypada na tle programów lojalnościowych oferowanych przez sklepy, takich jak karty lojalnościowe, kupony, czy darmowe próbki. Okazało się, że cashback jest oceniany przez konsumentów najlepiej.

Nie jest to jednak system idealny. Najczęściej zgłaszanym zażaleniem odnośnie cashbacku jest niski zwrot procentowy za wykonane zakupy. Często zanim użytkownik uzbiera na swoim koncie znaczną kwotę, musi dokonać wielu transakcji. Jednakże, to wszystko zależy od portalu, z którego korzystamy. 

Net-Pocket - innowacja wśród serwisów cashbackowych

Nowością wśród serwisów cashbackowych jest Net-Pocket. Serwis posiada ponad 1000 sklepów w swojej sieci partnerskiej. Sklepy z branży gastronomicznej, kosmetycznej, jubilerskiej - wśród partnerów Net-Pocket znajdują się marki z niemal każdej kategorii. Wiele z nich oferuje naprawdę korzystny cashback, wynoszący nawet kilkanaście procent zwrotu z transakcji. Dzięki temu użytkownik zaoszczędzić może znaczne kwoty podczas zakupów. Kolejną zaletą serwisu jest możliwość wypłacenia środków z konta już od kwoty 10 złotych, więc szybko zobaczymy realną korzyść w naszym portfelu. 

Net-Pocket to unikatowa nowość również ze względu na to, że jest serwisem umożliwiającym docenienie artystów czy influencerów. Od użytkownika zależy czy swój cashback wykorzysta dla siebie czy też przeznaczy na przekazanie głosu wybranemu Twórcy. Kim jest Twórca? To osoba, która tworzy wartościowe treści w Internecie - może być artystą, influencerem, YouTuberem, edukatorem. Jeżeli posiada trzy konta w mediach społecznościowych może stworzyć w serwisie swój profil Twórcy i cieszyć się głosami przekazywanymi mu przez fanów. 

Z uwagi na swoja funkcjonalność, serwis przeznaczony jest zarówno dla fanów oszczędzania oraz promocji, jak i dla Internautów pragnących docenić osoby, których twórczość podziwiają. Net-Pocket to nowoczesne rozwiązanie cashbackowe, które może stanowić rewolucję w świecie Internetu. Niezależnie od tego czy jesteś smart shopperem, czy pragniesz doceniać rozwijające się kanały, jest to portal, gdzie znajdziesz miejsce dla siebie. 

Cashback to opcja, którą warto rozważyć, jeżeli lubimy dokonywać zakupów przez Internet. Jest ona przede wszystkim bardzo praktyczna. Oszczędzanie za pomocą cashbacku wymaga od nas jedynie uprzedniej rejestracji w wybranym portalu. I już! Możemy zacząć oszczędzać od pierwszego naszego zakupu.

Artykuł sponsorowany
Źródło:
money.pl