Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Chiny planują równomierny rozwój regionów kraju przez najbliższe pięć lat

10
Podziel się

Chiny będą zabiegać o wzrost innowacyjności i równomierny rozwój gospodarczy regionów państwa przez następne pięć lat do 2025 roku - podaje agencja Xinhua. Dotarła ona do komunikatu z zakończonego w czwartek plenum Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

Chiny planują równomierny rozwój regionów kraju przez najbliższe pięć lat
Chiny zapowiadają zrównoważony rozwój. Na zdjęciu sekretarz Xi Jinping. (Wikimedia Commons)
bDosJYad

Zamknięte plenum w Pekinie członków KC trwało od poniedziałku. Tematem obrad był nowy plan pięcioletni rozwoju gospodarczego (na lata 2021-2025). Uczestnicy próbowali go pogodzić z ogłoszonymi celami długoterminowymi przez przywódcę Chin, sekretarza generalnego KPCh Xi Jinpinga, który chce budować "wielkie, nowoczesne państwo socjalistyczne" do 2035 roku.

Jakie są ogólne założenia planu? PKB Chin w przeliczeniu na mieszkańca ma zostać podniesione do 2035 roku do poziomu krajów "umiarkowanie rozwiniętych". Do tego czasu rządzący chcieliby również, aby więcej Chińczyków osiągało średnie dochody, a także, aby zatarły się różnice między wsią a miastem oraz pomiędzy poszczególnymi regionami państwa.

bDosJYaf

Ogólnie w 2020 roku wartość PKB ma przekroczyć 100 bln juanów (15 bln dolarów). W ciągu najbliższych pięciu lat państwo ma być bardziej samowystarczalne. Wprowadzona ma być również strategia "podwójnego obiegu", która zakłada otwartość na zagraniczny kapitał, a zarazem budowę systemu gospodarczego, który jest mniej uzależniony od świata - zauważa hongkoński dziennik "South China Morning Post".

Nowy plan pięcioletni ma zostać zatwierdzony i ogłoszony podczas sesji chińskiego parlamentu w pierwszej połowie 2021 roku.

Zobacz także: Zobacz: Kwarantanna? Możliwy zasiłek. Prezes ZUS wyjaśnia
bDosJYal
bDosJYaG
gospodarka
gospodarka światowa
Źródło:
KOMENTARZE
(10)
tomtom
miesiąc temu
ok czas zaczac uczyc sie od chinczykow bo juz nas rozwalili na lopatki ,wykupili wszystkie nasze patenty i sa juz gospodarczym liderem .......... 70% produktow importujemy z chin jestesmy juz pod ich butem i to nie jest chyba dobra taktyka z naszej strony ???
Romek
miesiąc temu
Hehe państwo komunistyczne rozwija się najszybciej , no ale tak jest , demokracja przekształca się w anarchie na zachodzie , a potencjalnie wolny rynek w chinach i brak ograniczeń np ekologicznych , plus efekt skali , plus dostęp do technologii , plus ambitne i chętne do pracy społeczeństwo oraz młodsza populacja robią swoje , brakuje im jeszcze takiej potęgi politycznej lub wojskowej oraz terenów z zlozami naturalnymi np. Syberia ale to już supermocarstwo
Polskanr1
miesiąc temu
KIEDY BĘDZIECIE MIEĆ ODWAGE NAPISAĆ KOMUNISTYCZNE CHINY!!!!!!!
bDosJYaH
zibi
miesiąc temu
Cały świat załatwili coronawirusem,a teraz mogą się rozwijać,tęgie umysły co ulokowali swój kapitał w chinach zapoczątkowali potęgę chin i swoją porażkę.
Humak
miesiąc temu
Komuniści dziękują zachodowi i śmieją im się w nos . Układają listę zakupów firm w Europie i USA na najbliższe 5 lat .