Notowania

wiadomości
18-03-2004 (17:17)

Czy powstanie 17 województwo?

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za dalszymi pracami w Sejmie nad powołaniem nowego województwa na Pomorzu . Pod obywatelskim projektem ustawy, powołującym województwo środkowopomorskie, podpisało się prawie 140 tysięcy mieszkańców dawnych województw koszalińskiego i słupskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za dalszymi pracami w Sejmie nad powołaniem nowego województwa na Pomorzu .

Pod obywatelskim projektem ustawy, powołującym województwo środkowopomorskie, podpisało się prawie 140 tysięcy mieszkańców dawnych województw koszalińskiego i słupskiego.

Podczas pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie, reperezentujący komitet obywatelski, Eugeniusz Żuber powiedział, że nowe województwo mieści się w kryteriach, jakie przyjęto reorganizując podział terytorialny kraju w 1998 roku, a sama reforma, pomijając to województwo, wyrządziła szkody społeczne, które trzeba naprawić. Podkreślił, że od czasu pozbawienia Koszalina i Słupska statusu miast wojewódzkich, nieustannie postępuje marginalizacja i degradacja tego regionu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie