Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Morawiecki obiecuje 5 tys. zł premii

56
Podziel się

Rząd wreszcie dostrzegł całą grupę pracowników szpitali, którzy narażają się w pracy przy pacjentach z koronawirusem. Premier przyznał im specjalny dodatek.

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Morawiecki obiecuje 5 tys. zł premii
Salowe, noszowi, kierowcy karetek czy pracownicy transportu medycznego dostaną premię. (Materiały WP, Adobe)
bEgBynph

Salowe, noszowi, kierowcy karetek czy pracownicy transportu medycznego, którzy pracowali przy pacjentach chorych mogą liczyć na jednorazową premię.

Otrzymają 5 tys. zł jeżeli przepracowali co najmniej 21 dni w "obszarze covidowym". O premii poinformował premier Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej.

Zobacz także: Ptok o lekarzach i pielęgniarkach, którzy zmarli z powodu COVID-19
bEgBynpj

-  Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę tej bardzo ważnej części personelu niemedycznego - mówił premier.

- Dla pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, pracowników transportu medycznego - dla wszystkich, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w obszarze covidowym postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek w wys. 5 tys. zł - wyjaśniał.

Wypłaty dodatków covidowych mają ruszą w czerwcu.

bEgBynpp

Jednorazowy dodatek covidowy dla personelu niemedycznego szpitali zaangażowanych w walkę z epidemią był jednym z ustaleń wtorkowego spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych.

Jak podkreślił Niedzielski, dodatek jest elementem zmian w siatce wynagordzeń. - Chcemy, aby najniższe wynagrodzenia były indeksowane względem średniego wynagrodzenia w gospodarce i stanowiły gwarancję, że zawsze beneficjentem wzrostu płac będą lekarze i personel medyczny i niemedyczny - mówił i.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgBynpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Ehhh
7 dni temu
A co z sekretarkami medycznymi które miały kontakt z lekarzami personelem wchodzącym na czerwoną strefę? Rodziną pacjentów, którzy po paru dniach też się okazywali pozytywnie? Z dokumentami pacjenta przywiezionymi z domu ? Jedni dostali wszystko inni fige z makiem
olo
3 tyg. temu
z niektorych wypowiedzi dowiedzialam sie ze w pralni np pracuja w kombinezonach .ochrona na strefie czystej rowniez pracuje w ubiorze ochronnym.ludzie nie o to w tym wszystkim chodziło a o to ze od okresu pandemii pielegniarki,lekarze dostawali i dostaja dodatki a osoby np sprzatajace sale,wydajace posiłki zero zł.Przecież ochrona nie pracuje na strefie zakażnej nie przemieszcza sie wsród chorych i nie jest w strefach zakaźnych a co do sekretarki medycznej to z tego co wiem to wcale mało nie zarabiaja i na izbie przyjęc pracuja na tzw strefie czystej.
Sprawiedliwy
3 tyg. temu
KONIEC Z DODATKAMI !!!! Ludzie co oni robią ? 1000 przypadków na całą Polskę a wypłacane są miliardy z publicznych pieniędzy. NONSENS
bEgBynpL
jeżyk
3 tyg. temu
Jeśli pracowałam na oddziale covid i odeszłam 2 miesiace temu czy mi tez nalezy sie taka zapomoga
Pracownik
3 tyg. temu
Ponoć salowe z jastrzębia zdroju nie dostaną dodatku covidowego bo pracują pod firmą ,czyli świadczą usługi gratis.
...
Następna strona