Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Informacja prasowa
|
aktualizacja
Informacja prasowa: Rossmann

Dzień Innowacji w Rossmannie

Podziel się:

Ponad 40 firm prezentujących 150 różnych rozwiązań technologicznych, 20 inspirujących wykładów, w tym prelekcje dr Macieja Kaweckiego i Jarosława Kuźniara, prezentacja drogerii przyszłości, łącznie ponad tysiąc uczestników – tak wyglądał Dzień Innowacji w Rossmannie. Wydarzenie zorganizowaliśmy w czwartek 19 maja w naszej centrali w Łodzi. To była już druga edycja spotkania, które inspiruje, pokazuje możliwości technologiczne i zachęca pracowników do kreowania nowych rozwiązań w ich codziennej pracy.

Dzień Innowacji w Rossmannie
(materiały partnera)

Rossmann jest firmą innowacyjną, która od lat tworzy nowoczesne rozwiązania. Ułatwiają one klientom codzienne zakupy. W 2015 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce drogerię internetową, a dwa lata później ruszył Klub Rossmann i aplikacja Rossmann PL. Kolejnym etapem rozwoju aplikacji było uruchomienie funkcji Rossmann GO (zakupy smartfonem bez konieczności podchodzenia do kasy). Jednocześnie cały czas zmieniamy nasze drogerie stacjonarne.

Podczas Dnia Innowacji swoje stoiska zaprezentowało ponad 40 różnych firm. Nasi pracownicy na konkretnych przykładach mogli zobaczyć najnowsze technologie, które są już wykorzystywane w biznesie, bądź niebawem będą. Zależało nam na tym, aby mogli się zainspirować i pewne pomysły wykorzystać w obszarach swojej pracy – mówi Piotr Kiszkiel, Dyrektor Działu IT w Rossmannie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc pracowników z kilkudziesięciu działów naszej firmy. Niezwykle interesująca była prezentacja drogerii przyszłości. Przy jej tworzeniu wykorzystano ponad 50 innowacyjnych rozwiązań.

Na konkretnych przykładach pokazaliśmy w jaki sposób drogeria może być jeszcze bardziej przyjazna. Przedstawiliśmy koncepcję użycia innowacyjnych technologii, które mogą ułatwić zakupy klientom, a także wesprzeć personel w codziennej pracy. Wyjaśniliśmy jak możemy automatyzować proces zakupów milionom Polaków w naszych sklepach – mówi Marcin Janikowski, Kierownik Sekcji Rozwoju Technologicznego Sklepów w Dziale IT w Rossmannie.

Podczas Dnia Innowacji odbyło się 20 wykładów. Swoje wystąpienie miał m.in. dr Maciej Kawecki, który w prelekcji pt. "Świat Lema to już nie przyszłość" opowiedział o trendach technologicznych w 2022 roku. Natomiast Jarosław Kuźniar wyjaśnił jak zmienia się technologia w komunikacji.

Dla uczestników wydarzenia stworzono specjalną aplikację wewnętrzną, która m.in. pokazywała plan stanowisk wszystkich firm, zawierała agendę, dawała możliwość potwierdzania udziału w wykładach i warsztatach.

Sprawdzamy, czy technologie zaprezentowane podczas Dnia Innowacji przynoszą rzeczywiste korzyści klientom i pracownikom. Jesteśmy otwarci na zmiany i innowacje. Najciekawsze i najbardziej praktyczne z nich będziemy chcieli wykorzystać w przyszłości – dodaje na zakończenie Piotr Kiszkiel.

Informacja prasowa: Rossmann
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl