Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Informacja prasowa
|
Informacja prasowa

EnergaCAMERIMAGE na Expo 2020 w Dubaju

Podziel się:

W ubiegły piątek, 1 października, po ponad rocznym opóźnieniu z powodu pandemii, odbyło się oficjalne otwarcie Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju. EXPO po raz pierwszy organizowane jest w kraju arabskim i na Bliskim Wschodzie. W jego ramach Polska zaprezentowała swój pawilon narodowy, który od samego otwarcia, z racji wyjątkowości drewnianej konstrukcji, przyciąga szerokie rzesze odwiedzających. Hasłem przewodnim ekspozycji jest "Kreatywność inspirowana naturą" i w ramach jej przestrzeni organizatorzy zapraszają do doświadczania polskiej natury, kultury i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

EnergaCAMERIMAGE na Expo 2020 w Dubaju
EnergaCAMERIMAGE na Expo 2020 w Dubaju (Polska Agencja Inwestycji i Handlu)

Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE został zaproszony do udziału w EXPO 2020 w Dubaju przez konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart — producentów treści merytorycznych eksponowanych w Polskim Pawilonie. Materiały video z naszej imprezy są obecne w strefie dotyczącej prezentacji polskiej kultury i sztuki. Jest to wielkie wyróżnienie dla EnergaCAMERIMAGE, zważywszy, że kreatywność – idea przewodnia, która zainspirowała projektantów polskiej ekspozycji i która jest cechą szczególną Polaków i podstawą do budowania sukcesów na płaszczyźnie gospodarki, kultury, nauki – jest od początku istnienia festiwalu bliska jej organizatorom i wciąż obecna przy tworzeniu programu merytorycznego tej imprezy.

Polska w ramach Polskiego Pawilonu EXPO w Dubaju jest prezentowana przez pryzmat opowieści o kraju, którego główny potencjał stanowią̨ ludzie – kreatywni, pracowici, wykształceni, pełni energii i sprytu, umiejący stawić́ czoła wszelkim nowym wyzwaniom. Bardzo się cieszymy, że jako organizatorzy Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, największej międzynarodowej imprezy filmowej w Polsce i jedynej całkowicie poświęconej sztuce obrazu filmowego na świecie, staliśmy się częścią tej opowieści.

EXPO 2020 to najważniejsze gospodarcze wydarzenie na świecie porównywalne pod względem rozmachu do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata w piłce nożnej czy największych festiwali kulturalnych. Jest organizowane cyklicznie a historia jego organizacji sięga połowy XIX wieku. Udział w nim to wielkie wyróżnienie dla wszystkich podmiotów gospodarczych, kulturalnych czy społecznych.

Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl