Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KB
|

Na "pierwszy ogień" galerie. Ministerstwo wskazuje

14
Podziel się:

Resort rozwoju, pracy i technologii będzie rekomendował, by w pierwszej kolejności po obowiązującym lockdownie, otwarte zostały galerie handlowe. Zamknięta część gospodarki ma się otwierać etapami.

Na "pierwszy ogień" galerie. Ministerstwo wskazuje
Po lockdownie pierwsze otworzą się galerie handlowe ? (Hubert Mathis / Zuma Press / Forum, RM, Hubert Mathis / Zuma Press / Forum)
bECbPzrF

Resort rozwoju, pracy i technologii będzie rekomendował, by w pierwszej kolejności po obowiązującym lockdownie otwarte zostały galerie handlowe. Zamknięta część gospodarki ma się otwierać etapami.

Decyzje dotyczące ewentualnego poluzowania lockdownu dla poszczególnych sektorów mają zapaść w ciągu najbliższych 10 dni – poinformowała w Polsat News, wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk.

Pytana o to, jakie branże mogłyby być uruchomione w pierwszej kolejności Semeniuk odpowiedziała, że razem z wicepremierem Jarosławem Gowinem będą rekomendować rządowi, by były to centra handlowe. Następnie wszystkie te, które są zamknięte – czyli m.in. gastronomia.

bECbPzrH
Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Nie wszystko złoto co się świeci, czyli pułapki wyświechtanych cytatów

Wiceminister zaznaczyła, że rozmrażanie gospodarki będzie następowało podobnie jak wiosną ubiegłego roku, etapami. Wcześniej wdrożone zostaną jednak "protokoły bezpieczeństwa", które zostały wraz przedsiębiorcami zaktualizowane.

Również minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński mówił w "Money. To się liczy", że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich "zacznie znikać".

bECbPzrN

Rząd zdecydował w poniedziałek o przedłużeniu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych do 31 stycznia. Jednym wyjątkiem są uczniowie klas I-III, którzy od 18 stycznia mają wrócić do szkół.

Restauracje mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECbPzsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
EMERYTKA
8 miesięcy temu
PRZED OTWARCIEM GALERI PRACOWNICY POWINNI BYC ZASZCZEPIENI BO ONI MAJA NAJWIEKSZY KONTAKT Z LUDZMI
Anna
8 miesięcy temu
My jutro otwieramy:) a Wy kiedy tylko sobie chcecie:)
Mapka
8 miesięcy temu
Ta pani to pani dla towarzystwa pana jarka ?
bECbPzsj
PRAWDA
8 miesięcy temu
Przecież nikt nie będzie się pchać do galerii i sklepów, bo tam nie dają nic za darmo. Jak będzie się przestrzegać tego co wymaga się od wszystkich żeby nosić maseczki lub przyłbicę to naprawdę będzie można się przemieszczać bezpiecznie.
Kłamczyński
8 miesięcy temu
Po otwarciu galerii, hoteli i restauracji nie będę korzystał! Po pierwsze PIS ukradł budżetówce premie i nagrody, więc mnie nie stać!!! Tak, pieniądze dla budżetówki = więcej klientów na Wasze towary i usługi i rozkręcanie gospodarki, to jak pośrednie inwestycje publiczne w biznes, przez co w historii wiele gospodarek stanęło na nogi ale nie, PIS woli dać Rydzykowi lub TVPis. Od kilku miesięcy kupuję tylko jedzenie + opłaty i na tyle mi wystarcza, zakupy internetowe tylko w razie potrzeby i to skromniej, znacznie skromniej. Po drugie - sorry ale nie jestem nienormalny, wg badań restauracje i hotele są źródłem zakażeń (badania USA), więc gdyby PIS nawet nie ukradłby nam pieniędzy, to i tak wstrzymałbym się z usługami hoteli i restauracji ale do czasu szczepionki oczywiście. No ale, że PIS ukradł mi i pośrednio Wam pieniądze, to straciliście na ten rok klienta... Dlatego w tym roku restauracje i hotele nie zobaczą ani jednej mojej złotówki, sklepy znaaacznie mniej. Chciałbym ale nie mogę - tak, bo PIS ukradł mi pieniądze, czyli pośrednio PIS dobija 5 restauracji w mojej okolicy i co najmniej 2 hotele/pensjonaty/kwatery w roku. Gdybym miał, to nawet dla wspomożenia, nie z głodu czy zachciewajki bym Was wspomógł ale wybaczcie, nie mam i nie będę miał przez PIS czym Wam zapłacić :(