Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
AZL
|

Gowin chciałby otworzyć restauracje jeszcze w maju, ale dla zaszczepionych

76
Podziel się

Po majówce powinno się rozpocząć odmrażanie gospodarki na szeroką skalę. Na początek handel i usługi, nieco później, ale też jeszcze w maju m.in. gastronomia. Z otwartych miejsc miałyby jednak korzystać tylko osoby zaszczepione na koronawirusa.Taki scenariusz rysuje się ze słów wicepremiera Jarosława Gowina.

Gowin chciałby otworzyć restauracje jeszcze w maju, ale dla zaszczepionych
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas Lubelskiego Forum Gospodarczego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)
bEqqSCKZ

W czwartek w Lublinie minister rozwoju, pracy i technologii oświadczył, że jest "zdeklarowanym zwolennikiem" tego, by osoby zaszczepione jeszcze w maju mogły udać się np. do restauracji. - Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – wyjaśnił Gowin.

Według niego certyfikaty dla zaszczepionych mogą zacząć funkcjonować od połowy maja.

Z kolei scenariusz odmrażania poszczególnych branż mógłby, według Jarosława Gowina, wyglądać następująco: w pierwszej kolejności handel i usługi (zaraz po majowym weekendzie), "w trakcie maja w zależności od tempa spadku zachorowań" -  usługi turystyczne, gastronomiczne, kluby fitness. Gdyby to się udało, sektory te w czerwcu funkcjonowałyby swobodnie.

bEqqSCLb

Minister powtórzył, że chodzi o odmrożenie "zwłaszcza dla osób zaszczepionych".

W tej chwili obowiązuje niemal całkowity lockdown. Rząd zdecydował ostatnio o odmrożeniu usług fryzjerskich i kosmetycznych od 26 kwietnia w 11 województwach. Pięć regionów dalej będzie funkcjonowało w dotychczasowym reżimie. To województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Działają także żłobki i przedszkola, w klasach I - III w szkołach podstawowych możliwa będzie od poniedziałku nauka hybrydowa, ale tylko w 11 województwach.

Zobacz także: Żadnych dużych imprez do 2022 roku. Minister mówi o etapach odmrażania gospodarki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqqSCLC
gospodarka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(76)
SUZUS
3 miesiące temu
Dziś zauważyłem ze mam bardzo wyrozumiałego psa . Nie wybiera .Szczeka na zaszczepionych i na tych którzy powoli.staja się ludźmi drugiej kategorii .
Rita
3 miesiące temu
OK, na który wariant szczepionka? ... bo są takie, na które nie działa. Czy będzie termin ważności? Co z kobietami w ciąży, dla których to jest przeciwwskazanie? Już się gubicie drogi nierządzie w zeznaniach. Przyznajcie, że cele tych działań są polityczne, a nie zdrowotne. Naprawdę coraz więcej ludzi zaczyna widzieć, że coś tu śmierdzi. Do rzetelnych statystyk nie ma dostępu. Kurde, zaraz przegniecie (o ile już tego nie zrobiliście).
Ppp
3 miesiące temu
Już sobie wyobrażam jak policja wpada do restauracji i wszystkich legitymuje i sprawdza szczepienie. Już widzę protesty i walki z policją na ulicach i przed restauracjami. Państwo totalitarne. Marzy się Izrael albo Palestyna. Policja z bronią na ulicach, by bronić obywateli przed niezaszczepionymi.
bEqqSCLD
Gowin wiej za...
3 miesiące temu
Gowin to Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Boi się następstw po przegranej, gość bez stanowczego charakteru chwiejny, nie dobrze.
KAINCORPS
3 miesiące temu
TAA I JAK ZA OKUPACJI LOKALE "TYLKO DLA NIEMCÓW" ITD
...
Następna strona