Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kwarantanna
26.10.2020 07:38

Grozi nam pełny lockdown. Rząd szykuje się na czarny scenariusz

Jeśli do piątku gwałtowny wzrost zachorowań nie zwolni, w Polsce zostanie wprowadzony pełny lockdown - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Rząd zastanawia się nad całkowitym lockdownem. (Fot: Maja Hitij)

Jak podaje "DGP", powołując się na źródła w rządzie, pod uwagę brany jest m.in. całkowity zakaz poruszania się poza domem, z wyjątkiem dojazdów do pracy, czy całkowicie zdalna oświata.

– Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej, gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. A decyzja dotyczy klas 4–8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół – cytuje swojego informatora "Dziennik Gazeta Prawna".

To, czy pełny lockdown zostanie wprowadzony, będzie zależało od tempa przyrostu nowych zachorowań.

Biznes liczy na wsparcie rządu. Nowa tarcza antykryzysowa? "Z całą pewnością nie"

Decyzja ma zapaść do piątku, czyli tuż przed dniem Wszystkich Świętych, który oznacza wzmożony ruch na cmentarzach.

Częściowy lockdown rząd ogłosił w piątek. Od soboty cały kraj jest objęty czerwoną strefą, co oznacza paraliż niektórych gałęzi gospodarki.

Zamknięte są lokale gastronomiczne, puby i kawiarnie. Nie mogą działać też baseny czy kluby fitness. Nie odbywają się także wesela.

Wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób (z wyjątkiem osób, które mieszkają razem) oraz program ochrony seniorów, zachęcając seniorów powyżej 70. roku życia do pozostania w domu. Zamknięte zostają sanatoria.

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej przeszli na nauczanie zdalne. Wprowadzono zakaz samodzielnego przebywania poza domem dla dzieci do 16 lat w godzinach 8-16.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2020

zxcCzekaja do piątku? Bzdury! Juz dawno zostalo wszystko ustalone, w piątek tylko ogłoszą.

26-10-2020

AbbANie zatrzymacie Polaków mamy was dość dajcie nam żyć i pracować Wy tylko walczycie o władzę i kasę z naszych podatków My o przeżycie naszych rodzin i … Czytaj całość

26-10-2020

Pacyfikacja obywateli = WOJNAUwaga Kaczor ma wprowadzić stan wojenny! Ludzie Lockdawn wprowadzi nas w nędzę i życie pod mostem

Rozwiń komentarze (2257)