Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Grupa Boryszew silniejsza w segmencie chemicznym

Podziel się

Spółki chemiczne w strukturze Boryszewa, choć historycznie były pierwszą gałęzią działalności Grupy, od lat przynosiły najmniejsze zyski na tle pozostałych segmentów firmy (motoryzacja, metale, stal). Ich wyniki finansowe zmieniły się od czasu wprowadzenia stanu epidemiologicznego w Polsce poprzez wprowadzenie do oferty zakładu Boryszew ERG płynów odkażających ERG CleanSkin.

Grupa Boryszew
Grupa Boryszew (Materiały prasowe)
bDAJtRxh

Informacja prasowa

Wchodzący w skład Grupy Boryszew zakład Boryszew ERG to nie tylko największy polski producent płynów do chłodnic oraz płynów do odladzania wykorzystywanych w sektorze lotniczym i kolejowym, ale także największy pracodawca w Sochaczewie. Jako polska firma, która w dużym stopniu współpracuje z krajowymi dostawcami i usługodawcami, wspiera gospodarkę w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Poprzez rozszerzenie oferty produkcyjnej o preparat o działaniu wirusobójczym Boryszew ERG zachował miejsca pracy w zakładzie.

- Od początku pandemii COVID-19 zakład w Sochaczewie pracuje nieprzerwanie. Nie zwalniamy pracowników,
a tym bardziej nie zwalniamy tempa. Rozwój naszego portfolio produktowego pozwolił rozszerzyć naszą działalność, pozyskać nowych klientów, a dodatkowo utworzyć miejsca pracy w naszej firmie powiązane
z rozwojem dystrybucji naszych płynów dezynfekujących ERG CleanSkin – powiedział Piotr Lisiecki, Prezes Zarządu Grupy Boryszew.

bDAJtRxj

Preparat oparty jest na bazie 72-procentowego alkoholu etylowego. ERG CleanSkin został wyprodukowany
w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku związane z epidemią koronawirusa. Przeznaczeniem płynu jest higieniczna dezynfekcja rąk i powierzchni, które nie są stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością ani paszami, zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych i przemysłowych, w tym ochrony zdrowia.

– Boryszew ERG posiada ogromne doświadczanie oraz zaawansowane linie produkcyjne, które zdecydowaliśmy się w części wykorzystać do produkcji płynu do dezynfekcji, który w obecnej sytuacji jest produktem pierwszej potrzeby. Zwiększyliśmy dostępność produktów poprzez uruchomienie sklepu internetowego dedykowanego naszym płynom. Stale udoskonalamy ofertę, przykładając przy tym największą wagę do jakości – dodaje Piotr Lisiecki.

Firma za pośrednictwem mediów społecznościowych prowadzi działania edukacyjne dotyczące sposobów zabezpieczania siebie i rodziny przed zarażeniem. Na jej kanałach można znaleźć zasady, których należy przestrzegać, by w odpowiedni sposób dezynfekować np. powierzchnie pracownicze.

Kolejnym obszarem działalności spółki są płyny motoryzacyjne. Ich produkcja prowadzona jest obecnie bardzo intensywnie, by kierowcy zdążyli zabezpieczyć swoje pojazdy przed zimą. Zakład Boryszew ERG od lat pracuje nie tylko nad ulepszaniem flagowego produktu – Borygo, ale także nad jego dostępnością dla klientów.

bDAJtRxp

- Rozszerzamy sieć dystrybucji płynów do chłodnic, chcąc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Nasze produkty pojawiają się w najpopularniejszych sieciach sprzedażowych. Udoskonalamy ich technologię, rozszerzamy zastosowanie i niezmiennie od lat utrzymujemy wysoką jakość – podkreśla Piotr Lisiecki.

Oferta Boryszew ERG niebawem rozszerzy się o płyny o nowym zastosowaniu przeznaczone do najnowocześniejszych silników oraz o zupełnie nowe, sygnowane marką Borygo, preparaty eksploatacyjne
i pielęgnacyjne do samochodów.

Informacje o spółce

Grupa Boryszew (GPW: BRS) jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych i stali oraz chemii przemysłowej. Grupa zatrudnia prawie 10 tys. pracowników w 36 zakładach zlokalizowanych w 12 krajach, na 4 kontynentach. Grupa Boryszew jest notowana na GPW w Warszawie. W 2019 roku osiągnęła ponad 6,3 mld zł przychodów.

Więcej informacji: www.boryszew.com

bDAJtRxq

Informacja prasowa

bDAJtRxK