Hybrydowy system pracy
Pandemia dużo zmieniła w systemie pracy, wiele firm w krótkim czasie musiało przenosić swoich pracowników na home office. Eksperci są zgodni co do jednego - nawet jeżeli sytuacja związana z epidemią zostanie w pełni zażegnana, to prawdopodobieństwo powrotu wszystkich do biur jest znikome. Jednocześnie większość pracodawców nie deklaruje chęci utrzymania pełnej pracy zdalnej na stałe. Oznacza to, że hybrydowy system pracy staje się pewnym standardem i lepiej zawczasu zmierzyć się z wyzwaniami jakie za sobą niesie.
- Zmiana roli jaką pełni biuro
- Kwestie logistyczne
- Utrudniona komunikacja między pracownikami
- Zarządzanie zespołami
- Motywacja, zaangażowanie oraz rozwój talentów
Rekrutacja w wersji online
Pandemia zmieniła również sposób prowadzenia procesów rekrutacji. Spotkania z kandydatami z firmowych salek konferencyjnych przeniosły się do sieci i pewne jest, że do tradycyjnych spotkań łatwo nie wrócimy. Czy utrudnia to rekruterowi ocenę kandydata? W ostatnim czasie na popularności zyskują różne testy online. Za ich pomocą organizacje sprawdzają nie tylko wiedzę teoretyczną kandydatów ale również ich kompetencje. Testy osobowościowe także zyskują swoje poparcie. Pomagają one określić czy wybrani aplikanci pasują do stanowiska, konkretnego teamu, czy ogólnej kultury organizacyjnej firmy.
To tylko wybrane tematy, jakie eksperci z HRlink i Goldenline szczegółowo omówili w specjalnym e-booku opisującym zmiany w branży HR oraz to, jak się do nich przygotować. Dotykają one wiele płaszczyzn: od procesów rekrutacyjnych, przez system i organizacje pracy, aż po zmiany w skutecznym employer brandingu. Bezpłatny dostęp do e-publikacji otrzymasz na stronie HR Trendy 2022