Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KOL
|
Artykuł poleca ImpactCEE

Impact'21. E-usługi uratują polską służbę zdrowia

19
Podziel się:

W Polsce dramatycznie brakuje lekarzy i pielęgniarek. Uratować nas może cyfryzacja. Dzięki niej medycy mają mieć więcej czasu dla pacjentów.

Impact'21. E-usługi uratują polską służbę zdrowia
Paweł Jakubik, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze w polskim oddziale Microsoft i Patryk Dolewa, dyrektor IT, Gemini Polska Sp. z o.o., goście Money.pl (Materiały prasowe)

Już w 2030 roku w Polsce, liczba osób 65+ wzrośnie z 16 do 23 proc.

- To sprawi, że czas jaki lekarze mogą poświęcić pacjentom, będzie coraz krótszy. Możemy jednak uwalniać ten czas. Technologie mogą automatyzować schematyczne czynności – mówi Patryk Dolewa, dyrektor IT, Gemini Polska Sp. z o.o, firmie, która tworzy nowe rozwiązania cyfrowe wspierające pacjentów w systemie ochrony zdrowia.

Druga kwestia to integracja danych o pacjentach, które są dostępne w różnych jednostkach medycznych i są ze sobą niepołączone. Przez to zintegrowane leczenie pacjentów jest niemożliwe.

Paweł Jakubik, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze w polskim oddziale Microsoft przyznaje, że Państwo samo nie zbuduje kompletnego, cyfrowego systemu ochrony zdrowia, ale jak pokazała pandemia, jesteśmy gotowi na szybkie zmiany.

- Na początku epidemii wykonaliśmy transformację cyfrową, która normalnie zajęłaby nam dwa lata – dodaje Paweł Jakubik.

Dzięki tym zmianom dziś e-recepta, czy e-skierowanie to standard, z którego możemy korzystać na co dzień – podobnie jak z podpisu elektronicznego.

Co dalej? Na jakie inne zmiany powinni być gotowi pacjenci oraz firmy wdrażające zmiany w ochronie zdrowie?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, która odbyła się podczas tegorocznej edycji Impact’21.

Zobacz także: Impact'21. E-usługi uratują polską służbę zdrowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Artykuł poleca ImpactCEE

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
ona1
3 lata temu
Powiedzcie mi po co osoby biorące ciągle te same leki muszą dzwonić( z tygodniowym wyprzedzeniem) do lekarza POZ .Nie może taki lekarz przy pierwszej teleporadzie zapytać pacjenta w której aptece by chciał realizować receptę i tam wysłać stałe zlecenie , a pacjent tylko w razie gdyby chciał zmiany leku zgłosił to lekarzowi .
pablo
3 lata temu
Może służbę zdrowia uratują , ale ochrony zdrowia to już nie.
Waszychżonlek...
3 lata temu
Jestem q inekoloqem i więcej czasu nie potrzebuję. Co 10- ta jest względnie interesująca. Wypłowiałe i depilowane załatwiam bez zaglądania.
Waldi
3 lata temu
Liczba osób 65+ wzrośnie jak ich lekarze i rząd nie wytrują co jest bardzo prawdopodobne wziąwszy pod uwagę co się teraz dzieje.
narut
3 lata temu
Może by z Afryki wziąć szamanów ?