Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie znów w górę

0
Podziel się:

Przybywa sezonowych ofert pracy, a bezrobocie i tak rośnie.

Bezrobocie znów w górę
(PAP/EPA)

Przybywa sezonowych ofert pracy, a bezrobocie i tak rośnie. W marcu stopa bezrobocia wyniosła 11,2 procent wobec 10,9 procent w lutym - informuje Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła w marcu o 39,5 tysiąca osób i wyniosła prawie 1,8 mln.

Liczba bezrobotnych w marcu w porównaniu do lutego zwiększyła się pierwszy raz od 2001 roku._ - Pracownicy urzędów pracy uważają, że ten napływ bezrobotnych był spowodowany między innymi zmianami w ustawie o opiece zdrowotnej _ - uważa wiceminister Ostrowska.

Jej zdaniem zauważalny jest jednak odpływ pracowników sezonowych z rejestrów.

- _ Warto zauważyć, i to nas bardzo cieszy, że w marcu nastąpił 42-procentowy wzrost ofert pracy w porównaniu do poprzedniego miesiąca _ - mówi Ostrowska.

Mikrofon Money.pl
*Analitycy: Jest ryzyko, że PKB będzie spadać * Przeczytaj, jak analitycy widzą przyszłość Polski: co się będzie działo z walutami, bezrobociem i całą gospodarką Czytaj w Money.pl

W lutym 170 zakładów pracy zadeklarowało chęć przeprowadzenia zwolnień grupowych, które miałyby objąć 11 tys. pracowników.

Najwięcej bezrobotnych przybyło w województwach: wielkopolskim - o 4,9 procent (o 5,6 tys. osób); śląskim - o 4,4 procent. (o 6,5 tys. osób); dolnośląskim - o 3,4 procent. (o 4,6 tys. osób) - informuje resort pracy. Jedynie w świętokrzyskim ubyło 500 bezrobotnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)