Notowania

bezrobocie
10.02.2010 11:52

Od marca poprawa na rynku pracy?

Stopa bezrobocia w pierwszej połowie roku nie powinna przekroczyć 13 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

Po wzroście stopy bezrobocia w lutym, w marcu można spodziewać się stabilizacji na rynku pracy, a możliwy jest nawet niewielki spadek odsetka osób bez pracy.

Zdaniem wiceminister pracy Czesławy Ostrowskiej stopa bezrobocia w pierwszej połowie roku nie powinna przekroczyć 13 procent. _ - Wydaje się, że pierwsza połowa roku będzie trudna. Bezrobocie może oscylować w granicach 11,5-13,0 procent _- twierdzi Ostrowska.

źródło: Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Pracy

Na początku lutego resort pracy szacował, że w styczniu stopa bezrobocia wyniosła 12,8 procent. Z danych przedstawionych przez minister Jolantę Fedak wynika, że liczba bezrobotnych w styczniu wyniosła 2 052 500 osób. W porównaniu z grudniem to o 159,9 tysięcy osób więcej.

Tymczasem Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kolejny miesiąc z rzędu spada. Oznacza to, że w nadchodzących miesiącach nie powinno dochodzić do znaczącego wzrostu bezrobocia. Z wyjątkiem bezrobocia sezonowego - wynika raportu instytutu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych BIEC.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: bezrobocie, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz