Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyżka stóp procentowych: Jak nie teraz, to za miesiąc

0
Podziel się:

Ekonomiści są zdania, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie dziś stopy procentowe. Winny jest zbyt szybki wzrost cen.

Podwyżka stóp procentowych: Jak nie teraz, to za miesiąc
(vasiliki/iStockphoto)

Większość ekonomistów spodziewa się, że po południu Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Od wczoraj RPP obraduje na czerwcowym posiedzeniu. Podwyżki stóp - jeśli nie dziś to na następnym posiedzeniu - oczekuje również główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki.

- _ Jest duże prawdopodobieństwo, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie kolejny raz stopy procentowe. Być może będzie to nawet ostatnia podwyżka w tym roku. Jeżeli nie dojdzie do podwyżki w tym miesiącu, jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do niej w kolejnym miesiącu, przed wakacjami podstawową stopę procentową będziemy mieli na poziomie 4,5 procent _- mówi Janecki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA JANECKIEGO:

Do podwyżki stóp Radę ma skłonić przede wszystkim zbyt szybki wzrost cen. - _ Przede wszystkim inflacja, zdecydowanie powyżej celu, inflacja w okolicach 4,5 procent w sytuacji, gdy stopy procentowe mamy na niższym poziomie _ - tłumaczy Janecki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA JANECKIEGO:

*(Źródło: IAR)*

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4,25 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/znowu;podniosa;stopy;jutro;decyzja;rpp,247,0,846071.html) Znowu podniosą stopy? Jutro decyzja RPP Zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się, że podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzka;stop;nbp;umocni;zlotego,178,0,844722.html) Podwyżka stóp NBP umocni złotego? Zdaniem ekonomistów RPP podniesie w przyszłym tygodniu stopy procentowe. To może spowodować, że złoty zbliży się do poziomu 3,90 za euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/nie;ma;uzasadnienia;dla;podwyzki;stop,44,0,842796.html) "Nie ma uzasadnienia dla podwyżki stóp" Waldemar Pawlak, uważa, że cena pieniądza w Polsce i tak jest relatywnie bardzo wysoka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)