Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na rynku pracy będzie się poprawiać

0
Podziel się:

Sytuacja na rynku pracy będzie się stopniowo poprawiać. We wrześniu stopa bezrobocia powinna spaść do około 18,9 proc. z 19,1 proc. w sierpniu, w listopadzie i grudniu może lekko wzrosnąć - poinformował PAP Piotr Kulpa, wiceminister gospodarki.

"We wrześniu stopa bezrobocia wyniesie około 18,9 proc. W październiku możliwe jest, że ten poziom się utrzyma, ewentualnie wahania mogą być o 0,1-0,2 pkt. proc., a w listopadzie i grudniu może nastąpić nieznaczny wzrost" - powiedział Kulpa.

"Będzie to wynikało z tego, że sporo osób przyjedzie z państw Unii, gdzie pracowało i zarejestruje się, by uzyskać ubezpieczenie zdrowotne" - dodał.

Wiceminister powiedział także, że na koniec roku bezrobocie może być nieznacznie niższe niż zakłada rząd.

"Myślę, że może być nieco lepiej niż 19,3 proc. Może być 19,2 proc., czy 19,1 proc. Tak naprawdę trend jest taki, że będziemy mieć do czynienia z poprawą sytuacji na rynku pracy począwszy od lutego" - powiedział Kulpa.

Rynek prognozuje równocześnie, że stopa bezrobocia we wrześniu spadnie w porównaniu z wynikiem z poprzedniego miesiąca osiągając średnio 18,9 proc. wobec 19,1 proc. w sierpniu. Na koniec roku zaś stopa bezrobocia ma nieznacznie wzrosnąć, do 19,3 proc.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)