Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Informacja prasowa

Jubileuszowe Wektory 2021. Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost

Podziel się:

W sobotni wieczór wręczono po raz 20. nagrody organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Super Wektor powędrował w ręce Rafała Brzoski, Prezesa InPost Sp. z o.o.

Jubileuszowe Wektory 2021. Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost
Jubileuszowe Wektory 2021 (materiały partnera)

Podczas uroczystości, która odbyła się 15 stycznia 2022 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, poznaliśmy siedmiu laureatów, których działania w 2021 roku wniosły szczególną jakość w przedsiębiorczość w Polsce. Wydarzenie poprowadzili Alżbeta Lenska-Cieszyńska i Conrado Moreno, a uczestniczyli w nim oprócz przedsiębiorców przedstawiciele rządu, sejmu i senatu, partnerów społecznych, związków zawodowych i organizacji pracodawców, jak również sponsorzy gali oraz goście ze świata mediów, nauki i kultury.

Wydarzenie zostało uświetnione występami wokalnymi Mateusza Mijała i tanecznymi Natana Grzybowskiego oraz grupy MULTIVISUAL. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią po wręczeniu nagród goście mogli znów świętować podczas tradycyjnej Gali. 

"Sukces jest wykorzystaniem przestrzeni, która do tej pory była niewykorzystana" - rozpoczął Conrado Moreno.

Gospodarz wieczoru, Honorowy Prezydent i Przewodniczący Rady Pracodawców RP dr Andrzej Malinowski, nie krył wzruszenia.

Wreszcie możemy się spotkać w takim gronie, bezpośrednio. Udało nam się. - I kontynuował: - Składam również zgromadzonym z okazji nowego roku życzenia normalności: zdrowia, uśmiechu, pozytywnych osób, miłości, szczęścia, spokoju, ale także odwagi, sukcesu, a przy okazji gotówki, i marzeń do spełnienia. A co najważniejsze - wiary w siebie.

Medal Pro Masovia dla Pracodawców RP

Osobną nagrodę otrzymał organizator, czyli Pracodawcy RP, z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Pracodawcy RP przez 20 lat wręczają nagrody, wyróżnienia, kreują życie gospodarcze. Mazowsze to szczególny region, w którym jest zarejestrowanych najwięcej firm w Polsce, a współpraca samorządu z Pracodawcami RP ma długą tradycję. Dlatego nie ma lepszej okazji niż dwudziestolecie, aby wyróżnić organizację Pracodawców RP medalem Pro Masovia - powiedział marszałek Adam Struzik.

Medal został wręczony Prezesowi Zarządu Pracodawców RP, Rafałowi Baniakowi. 

"Chciałem podziękować za to, że kiedy wspominam minione lata, współpraca z samorządem układała się znakomicie. Byli państwo zawsze otwarci na nasze pomysły".

Kapituła Wektorów 2021 składa się z: 

 1. Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców RP
 2. Paweł Malinowski – Twórca i właściciel Grupy Profbud Sp. Z o.o., Sp.k., Laureat Wektora 2018
 3. Jan Zając – Założyciel Ziko Apteka Sp. z o.o., Laureat Wektora 2018
 4. Cezary Kozanecki – Prezes Zarządu Synektik S.A., Laureat Wektora 2018
 5. Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A., Laureat Wektora 2018
 6. Zbigniew Jagiełło – Członek Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, Laureat Super Wektora 2018
 7. Anna Rulkiewicz – Prezes Zarządu LUX MED. Sp. z o.o., Laureat Wektora 2013
 8. Andrzej Hass - Prezes ESL Hass Holding Cypr, Laureat Wektora 2010 I 2020
 9. Adam Góral – Prezes Zarządu Asseco Poland, Laureat Wektora 2014
 10. Jakub Swadźba - Prezes Zarządu Diagnostyka Sp. z o.o., Laureat Wektora 2020
 11. profesor Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w latach 2012-2020, Laureat Wektora 2020

Wektory 2021 - siedmiu wyróżnionych

Pierwsza nagroda powędrowała do Andrzeja Wasilewskiego, Akcjonariusza MAK Investments S.A. Jak powiedział wręczający Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A, otrzymał go "za wieloletnią pracę i osiągnięcia w budowaniu polskiej branży ubezpieczeniowej, a także za aktywną działalność w zakresie rozwoju i promocji sportów walki."

To dla mnie niezwykły zaszczyt. Działam nie tylko w ubezpieczeniach, ale i sporcie, więc rozumiem wartość gry zespołowej, Dlatego dziękuję wszystkim swoim współpracownikom i partnerom - powiedział Andrzej Wasilewski.

Drugiego wektora odebrała Elżbieta Zajezierska, Prezes Zarządu Nowel Sp. z o.o., jak głosiła laudacja wygłoszona przez Profesora Stanisława Dziekońskiego "za wyznaczanie nowych ścieżek rozwoju branży piekarniczej w Polsce i Europie oraz za skuteczne łączenie tradycji piekarniczych z najnowocześniejszymi technologiami."

Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Gratuluję wszystkim laureatom. Jesteście Państwo drogowskazami dla polskiego biznesu. Dla mnie to potwierdzenie, że wiele lat temu podjęłam decyzję, która okazała się słuszna. - powiedziała Elżbieta Zajezierska

Prezes Zarządu Novel dodała również szczególne podziękowania dla bliskich:

Moja firma to firma rodzinna. Ja jestem trzecim pokoleniem i mam przed sobą czwarte. To jest nagroda dla nas, dla naszych pracowników, partnerów i klientów. Dziękuję również swojej rodzinie, bo bez nich nie stałabym w tym miejscu.

Kolejnym laureatem został Michael Schulz, Regional Manager H&M Hennes & Mauritz logistics Sp. z o.o., jak głosiła laudacja wygłoszona przez Premiera Waldemara Pawlaka, za "tworzenie oraz rozwój nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań logistycznych na terenie Polski i Europy Środkowo Wschodniej."

Dziękuję Państwu za tę niezwykłą nagrodę. W ostatnich latach zmierzyliśmy się z trudnymi okolicznościami. Ale wiemy, że trudne okoliczności oznaczają również mnóstwo możliwości. Dziękuję swojemu zespołowi w Polsce i na świecie - podziękował Michael Schulz.

Siła rodziny w budowaniu biznesu

Czwartego Wektora wręczył Jan Zając – Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o., a na scenę zaproszony został Piotr Sójka, współwłaściciel firmy MIRAI Clinic Sp. z o.o., "za stworzenie unikalnego w skali Polski, nowoczesnego centrum ortopedycznego przy zachowaniu najwyższej troski o zabytkową wartość budowli i potrzeby lokalnej społeczności." 

Piotr Sójka wywołał jako twórczynię sukcesu swoją żonę Elżbietę:

Tak naprawdę to Elżbiecie należy się nagroda za stworzenie od podstaw firmy i znakomitego zespołu. To jej zaangażowanie i praca sprawiła, że zaczynaliśmy w drewnianym budynku, a dziś jesteśmy w znakomitym gronie wyróżnionych Wektorami. - powiedział Piotr Sójka.

Piątym Wektorem nagrodzony został Jan Rejs, właściciel i założyciel Rejs Sp. z o.o. w Rypinie, według laudacji wygłoszonej przez Pawła Malinowskiego, właściciela Grupy Profbud Sp. Z o.o., Sp.k., "za wieloletnie, konsekwentne budowanie wysokiej klasy przedsiębiorstwa oraz za osiągnięcie stabilności i bezpieczeństwa biznesowego, opartego na zróżnicowaniu produkcji i różnorodności rynków."

Dziękuję serdecznie, jestem dumny z tego wyróżnienia. Za rok obchodzimy 30 -lecie i jest to dla mnie i dla zespołu podsumowanie naszej 30-letniej pracy. Jesteśmy firmą producencką, rodzinną, prowadzę ją z synami w niedużej miejscowości. Dysponuję naprawdę bardzo dobrą załogą, na której mogę polegać i razem z moimi synami możemy budować firmę bez najmniejszych problemów. Kiedy 20 lat temu rozmawiałem z dużymi zachodnimi firmami, byłem w strasznym stresie, teraz współpracujemy z nimi na zasadzie równości. - podsumował wyróżnienie Jan Rejs.

Szósty Wektor 2021 trafił do spółki Polenergia S.A. Jak podkreślił wręczający, Rafał Baniak, Prezes Zarządu Pracodawców RP, za "aktywny udział w transformacji polskiego rynku energii oraz za konsekwentny rozwój energetyki odnawialnej, zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu."

Nagrodę odebrali: Dominika Kulczyk, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. i Michał Michalski, Prezes Zarządu Polenergia S.A.

Jestem wzruszona i zaszczycona - powiedziała Dominika Kulczyk. - Im bardziej chcemy oszukać to, co nam pisane, tym bardziej możemy być pewni, że nasze przeznaczenie nas dogoni. W którymś momencie okazało się, że mogę przeżyć niezwykłą przygodę z energią. Jak mawiał mój tato, świat należy do tych kilku niepokornych, którzy mają odwagę skakać w nieznane i po drodze budować skrzydła. Zdecydowałam się na Polenergię, kiedy jej losy były nieznane, a cena akcji wynosiła 10 złotych. Okazała się jednak wspaniałym wyborem, pozwoliła mi przeżyć przygodę życia, a jej wartość wzrosła siedmiokrotnie. Jednocześnie czuję wielkie poszanowanie dla matki natury. Chciałabym, aby świat był właśnie taki, jak Matka Natura - czuły, dobry i współczujący. W ten lepszy świat wierzył też mój tato, któremu chciałabym zadedykować tę nagrodę.

Dominika Kulczyk zaprosiła po odbiór nagrody człowieka, któremu, jak powiedziała, zawdzięcza zarażenie miłością do energii, czyli Michała Michalskiego.

Polenergia to zespół, Polenergia to firma tworząca przyszłość oraz Polenergia to dobry uczestnik rynku. Dziękuję naszemu zespołowi. Staramy się rozumieć makrotrendy i do nich dostosowywać swoją działalność, nie tylko po to, by podążać za trendami, ale i je kreować. - dodał Michał Michalski w imieniu Polenergia S.A.

Super Wektor 2021 dla InPost

Szczególną nagrodą został wyróżniony Rafał Brzoska, Prezes InPost Sp. z o.o. Jury doceniło go za "stworzenie międzynarodowego technologicznego championa rynku logistycznego, za przełomowe i nowatorskie Paczkomaty, a także za największy w historii technologiczny giełdowy debiut polskiej spółki za granicą." Nagrodę wręczyli przedstawiciele Pracodawców RP: Andrzej Malinowski, Przewodniczący Kapituły Wektory 2021 i Rafał Baniak, Prezes Zarządu Pracodawców RP.

Bardzo, bardzo dziękuję za docenienie i mojej pracy jako przedsiębiorcy, i docenienie, że możliwy jest sukces. A sukces, jak to kiedyś ktoś powiedział, to kroczenie od jednej porażki do drugiej, bez utraty entuzjazmu. Ja tę nagrodę decyduję wszystkim przedsiębiorcom w tym kraju, którzy zwłaszcza przez ostatnie dwa lata zmagają się z porażkami. Kochani. Nie dajmy się, to jest wasza nagroda. Każdy z was zasługuje na sukces i każdy ten sukces odniesie. Podnoście poprzeczkę i nie dajcie się - podziękował Rafał Brzoska.

Organizatorzy podziękowali za wsparcie swoim partnerom, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa: Partnerowi Strategicznemu Huawei Polska Spółka z o.o., Partnerom COMP S.A., Personnel Service S.A., Philip Morris Polska, Grupa Profbud Spółka z o.o., Provident Polska S.A., Związek Browary Polskie, PKN ORLEN S.A., Strabag Spółka z o.o., Grycan Lody od Pokoleń, Laboratoria Medyczne Diagnostyka i Carolina Toyota Wola oraz Partnerowi Medycznemu Grupa LUX MED.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Pracodawców RP https://pracodawcyrp.pl

Informacja prasowa
Źródło:
money.pl