Notowania

Kalendarz niedziel handlowych 2019. Zasada jest prosta

- Jestem przeciw - najczęściej słyszeliśmy od klientów centrum handlowego, których pytaliśmy o to, co myślą o zakazie handlu w niedziele. W tym roku przepisy są jeszcze ostrzejsze. By się nie pomylić, można skorzystać z naszego kalendarza niedziel handlowych - do ściągnięcia poniżej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.pl)

W tym roku zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Będzie to zawsze ostatnia niedziela miesiąca, podczas gdy w 2018 r. była to pierwsza i ostatnia niedziela. Najbliższa niedziela z zakupami przypada 27 stycznia.

Zapytani przez nas klienci dużej galerii handlowej w Warszawie najczęściej nie byli zachwyceni faktem, że w niedziele będziemy mieć jeszcze mniej okazji do zrobienia zakupów. - Pracuję w tygodniu, niedziela była takim dniem, gdzie mogłam pozałatwiać takie sprawy - tłumaczyła jedna z klientek.

Inna zwróciła uwagę, że przez niedzielny zakaz soboty stały się dniem, kiedy w sklepach jest niezwykle tłoczono. - W sobotę staram się już nie chodzić do sklepów, bo tego dnia jest jakichś Armagedon - usłyszeliśmy. Zaraz potem nasza rozmówczyni dodała jednak, że z punktu widzenia osób pracujących w handlu pewnie dzień wolny jest potrzebny. - Kwestia przyzwyczajenia - skwitowała ostatecznie nasze pytanie o zakaz handlu.

Przypominamy więc zasadę: zakupy zrobimy w ostatnią niedzielę miesiąca. Łącznie będziemy mieli w tym roku jednak 15 niedziel handlowych. Wyznaczone są bowiem jeszcze dodatkowe weekendy świąteczne, podczas których będzie można zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia.

Dla tych, którzy wolą mieć wszystko czarno na białym, Wirtualna Polska przygotowała kalendarz, który można przyczepić na lodówkę.

W przyszłym roku w niedziele sklepy będą otwarte jeszcze rzadziej, bo siedem razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2019

PrawicowiecPo wyborach to zostanie na pierwszym posiedzeniu nowego sejmu naprawione i zakupy będą dozwolone bez ograniczeń

12-01-2019

jojzakazy, nakazy, prikazy, ukazy.........skąd my to znamy...?

12-01-2019

TomZasada jest prosta. Nie głosować na komunistów.

Rozwiń komentarze (187)