Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|

Każdy z nas może odzyskać kontrolę nad swoimi danymi. I zacząć na tym zarabiać

1
Podziel się:

Krypto, AI, blockchain, chmura – to dla większości z nas pojęcia obce. Ich wyjaśnieniu służą kryptograficzne komiksy Metaiye Knights. Zadaniem serii jest jednak nie tylko edukacja młodych, ale też zapoczątkowanie mody na gromadzenie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Gdy mówimy o blockchain, kryptowalucie czy sztucznej inteligencji, to większość ludzi tego nie rozumie. Z komiksami, w których poruszamy takie kwestie, jak m.in. własność danych czy ich ochrona przed internetowymi zagrożeniami, docieramy do młodych – tłumaczy Dele Atanda, prezes metaMe, platformy do zarządzania tożsamością i danymi osobowymi.
Gdy mówimy o blockchain, kryptowalucie czy sztucznej inteligencji, to większość ludzi tego nie rozumie. Z komiksami, w których poruszamy takie kwestie, jak m.in. własność danych czy ich ochrona przed internetowymi zagrożeniami, docieramy do młodych – tłumaczy Dele Atanda, prezes metaMe, platformy do zarządzania tożsamością i danymi osobowymi. (mat.pras., impact)

MetaMe wspólnie z Internet Foundation i Comic Republic, wiodącą afrykańską firmą produkującą komiksy, wydają Metaiye Knights, serię komiksów edukujących młodych na temat znaczenia prywatności i suwerenności danych osobowych.

– Gdy mówimy o blockchain, kryptowalucie czy sztucznej inteligencji, to większość ludzi tego nie rozumie. Z komiksami, w których poruszamy takie kwestie, jak m.in. własność danych czy ich ochrona przed internetowymi zagrożeniami, docieramy do młodych. Uczymy ich, jak korzystać z narzędzi zarządzania tożsamością, jak kontrolować swoje dane – tłumaczy Dele Atanda, prezes metaMe, platformy do zarządzania tożsamością i danymi osobowymi.

IP prawem człowieka

Metaiye Knights to opowieść o budowie nowego porządku społecznego i walce o wolność w świecie zdecentralizowanych pieniędzy, informacji i władzy.

Zdaniem Dele Atandy zarządzanie danymi osobowymi i tożsamością jest dziś najważniejszym zagadnieniem, gdy mówimy o prawach obywatelskich i prawach człowieka.

– Świat przechodzi z ery przemysłowej do ery cyfrowej, która opiera się na naszych danych. To nowa ropa, nowe złoto i nowa waluta ery cyfrowej. Nasze dane to nasze myśli, zachowanie, uczucia, upodobania, zdrowie, finanse, pragnienia i obawy. Dla takich firm, jak Google czy Facebook już dziś są one warte więcej niż nasze pieniądze – sugeruje Atanda. I dodaje: Wyobraźmy sobie świat, w którym nie jesteśmy właścicielami pieniędzy, nie mamy wpływu na to kto i jak z nich korzysta, nie kontrolujemy ich. To byłoby szaleństwo.

Zadbajmy o cyfrowego bliźniaka

Odzyskując kontrolę nad naszymi danymi możemy zarządzić nimi w taki sposób, by czerpać z tego korzyści, także finansowe.

– Każdy z nas ma cyfrowego bliźniaka, cyfrową replikę nas samych. Możemy go nakarmić, a wtedy on rośnie. Im bardziej o niego dbamy, tym większa jest jego wartość – tłumaczy Atanda.

Pierwsze części serii są darmowe, kolejne będą płatne (będzie je można wypożyczać innym lub sprzedać). Dele Atanda zachęca zainteresowanych do inwestowania i tym samym tworzenia przyszłości cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Komiksy będą udostępniane wraz z cyfrowym portfelem, w którym każdy może przechowywać dane, którymi chce się podzielić lub sprzedawać.
Metaiye Knights to komiksy kryptograficzne. Nie można ich powielać, można natomiast kolekcjonować, jak sztukę. Udziały w Metaiye Knights można kupić na platformie Start Engine.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Okok
4 lata temu
My dostaniemy pieniądze wirtualne czyli żadne ale ktoś na tym zarobi