Notowania

Każdy z nas może odzyskać kontrolę nad swoimi danymi. I zacząć na tym zarabiać

Krypto, AI, blockchain, chmura – to dla większości z nas pojęcia obce. Ich wyjaśnieniu służą kryptograficzne komiksy Metaiye Knights. Zadaniem serii jest jednak nie tylko edukacja młodych, ale też zapoczątkowanie mody na gromadzenie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)
Gdy mówimy o blockchain, kryptowalucie czy sztucznej inteligencji, to większość ludzi tego nie rozumie. Z komiksami, w których poruszamy takie kwestie, jak m.in. własność danych czy ich ochrona przed internetowymi zagrożeniami, docieramy do młodych – tłumaczy Dele Atanda, prezes metaMe, platformy do zarządzania tożsamością i danymi osobowymi. (Fot: impact)

MetaMe wspólnie z Internet Foundation i Comic Republic, wiodącą afrykańską firmą produkującą komiksy, wydają Metaiye Knights, serię komiksów edukujących młodych na temat znaczenia prywatności i suwerenności danych osobowych.

– Gdy mówimy o blockchain, kryptowalucie czy sztucznej inteligencji, to większość ludzi tego nie rozumie. Z komiksami, w których poruszamy takie kwestie, jak m.in. własność danych czy ich ochrona przed internetowymi zagrożeniami, docieramy do młodych. Uczymy ich, jak korzystać z narzędzi zarządzania tożsamością, jak kontrolować swoje dane – tłumaczy Dele Atanda, prezes metaMe, platformy do zarządzania tożsamością i danymi osobowymi.

IP prawem człowieka

Metaiye Knights to opowieść o budowie nowego porządku społecznego i walce o wolność w świecie zdecentralizowanych pieniędzy, informacji i władzy.

Zdaniem Dele Atandy zarządzanie danymi osobowymi i tożsamością jest dziś najważniejszym zagadnieniem, gdy mówimy o prawach obywatelskich i prawach człowieka.

– Świat przechodzi z ery przemysłowej do ery cyfrowej, która opiera się na naszych danych. To nowa ropa, nowe złoto i nowa waluta ery cyfrowej. Nasze dane to nasze myśli, zachowanie, uczucia, upodobania, zdrowie, finanse, pragnienia i obawy. Dla takich firm, jak Google czy Facebook już dziś są one warte więcej niż nasze pieniądze – sugeruje Atanda. I dodaje: Wyobraźmy sobie świat, w którym nie jesteśmy właścicielami pieniędzy, nie mamy wpływu na to kto i jak z nich korzysta, nie kontrolujemy ich. To byłoby szaleństwo.

Zadbajmy o cyfrowego bliźniaka

Odzyskując kontrolę nad naszymi danymi możemy zarządzić nimi w taki sposób, by czerpać z tego korzyści, także finansowe.

– Każdy z nas ma cyfrowego bliźniaka, cyfrową replikę nas samych. Możemy go nakarmić, a wtedy on rośnie. Im bardziej o niego dbamy, tym większa jest jego wartość – tłumaczy Atanda.

Pierwsze części serii są darmowe, kolejne będą płatne (będzie je można wypożyczać innym lub sprzedać). Dele Atanda zachęca zainteresowanych do inwestowania i tym samym tworzenia przyszłości cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Komiksy będą udostępniane wraz z cyfrowym portfelem, w którym każdy może przechowywać dane, którymi chce się podzielić lub sprzedawać.
Metaiye Knights to komiksy kryptograficzne. Nie można ich powielać, można natomiast kolekcjonować, jak sztukę. Udziały w Metaiye Knights można kupić na platformie Start Engine.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

OkokMy dostaniemy pieniądze wirtualne czyli żadne ale ktoś na tym zarobi

Rozwiń komentarze (1)