Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Papież powinien brać przykład z Tuska

0
Podziel się:

Śmialiśmy się z fobii premiera, a powinniśmy być dumni - pisze Bartłomiej Dwornik.

Papież powinien brać przykład z Tuska
bFewQqBh

Kiedy rok temu Newsweek opisywał podsłuchowe fobie premiera Donalda Tuska, większość Polaków zrywała boki ze śmiechu. No bo jak tu nie żartować z szefa rządu, który w restauracji siada tyłem do sali, z synem kontaktuje się przez synową, a z doradcą rozmawia w łazience, przy odkręconym prysznicu? Przecież to śmieszne! Po roku okazuje się, że nie było powodów do śmiechu.

Ba! Wypada pogratulować premierowi zdolności jasnowidzenia. Gdyby podobne środki ostrożności stosowali wszyscy spośród 35 podobno podsłuchiwanych przez Amerykanów, światowych przywódców, dziś nie byłoby takiego skandalu. A Watykan nie musiałby udawać, że przechwytywanie rozmów kardynałów przed ostatnim konklawe to żaden problem. Nawet, jeśli na celowniku agencji NSA był przyszły papież.

Mamy więc kolejny - po dumie z bycia zieloną wyspą - powód do mówienia światu _ bierzcie z nas przykład _! Naszych władz nie da się podsłuchać i nagrać. Regularnie organizujemy przecież ćwiczenia we własnym gronie i ujawniamy taśmy. Proceder zyskał już nawet podobno sympatyczne miano studio _ Polskie Nagrania _.

bFewQqBj

Nic dziwnego, bo jest tego tyle, że wystarczy na niejeden longplay. Jak nie pionierskie nagrania z czasów Rywina, to demaskujące koalicyjne negocjacje taśmy Renaty Beger, całkiem niedawne ujawnienie kuluarów funkcjonowania PSL przez Władysława Serafina czy wreszcie ostatnie, jeszcze ciepłe - taśmy Protasiewicza z wyborczego zjazdu Platformy Obywatelskiej. Nasi politycy mają doświadczenie, jak nikt inny.

Doświadczenie zdobyte w tych mobilnych studiach nagrań musi procentować. A jeszcze premier złośliwie wbija Amerykanom szpilkę - zapyta ich wprost, czy go podsłuchiwali! To kopanie leżącego. Przecież wiadomo, że próbowali. Nawet złamali prywatną komórkę najbliższej przyjaciółki zza Odry, żeby poznać nasze tajemnice. I nic z tego.

Będzie wstyd na cały świat, kiedy będą musieli położyć uszy po sobie i przyznać, że nic nie mają. A że nie mają, to chyba oczywiste. Minister cyfryzacji (ten sam, który swego czasu publicznie prosił hakerów, żeby nie atakowali rządowych serwerów)
, a po nim szef resortu obrony narodowej zapewnili dziennikarzy, że nie mają na ten temat żadnych informacji.

Czytaj więcej w Money.pl

bFewQqBp
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/153/m180377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;podsluchowa;minister;obrony;nic;nie;wiem,142,0,1408910.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Specsłużby USA podsłuchiwały? _ Nic nie wiem _
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m214315.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/watykan;nie;przejmuje;sie;podsluchami,180,0,1412020.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Watykan nie przejmuje się podsłuchami
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/104/m287080.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/inwigilacja;przez;usa;obama;nie;wiedzial;o;podsluchiwaniu;merkel,64,0,1409856.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama nie wiedział o podsłuchu Merkel
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m96378.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skandal;z;podsluchami;barroso;nawiazuje;do;totalitaryzmu,187,0,1408187.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skandal z podsłuchami. To totalitaryzm?

autor jest redaktorem Money.pl

bFewQqBK
dziś w money
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)