Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Po co konstytucja? Ewangelia wystarczy

0
Podziel się:

Krzysztof Janoś wyjaśnia, dlaczego powinniśmy rozgonić parlament.

Po co konstytucja? Ewangelia wystarczy

Liczne święta kościelne w naszym kraju są, w co wierzę, dla osób głęboko religijnych okazją do przeżyć duchowych. Dla części społeczeństwa, która jednak nie jest wierząca, to po prostu kolejny dzień szczęśliwie wolny. Nie jest jednak wolny od ostrych, politycznych połajanek, jakie serwują nam biskupi.

Co może zaskakiwać, nawet papież z mszą z okazji Bożego Ciała musiał poczekać do wieczora, bo w Rzymie jest to normalny dzień pracy. Nasi hierarchowie już wcześniej podzielili się z wiernymi swoimi przemyśleniami. Czy też, jak należałoby powiedzieć, wygłosili kazanie. W słowniku języka polskiego kazanie to: _ przemowa duchownego do wiernych _, ale też i: _ długa, nudna przemowa w celu pouczenia kogoś; tyrada, perora, połajanka _.

Metropolita przemyski, abp Józef Michalik, podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział o in vitro - _ Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. _

No właśnie co z tym zrobić, że wcześniej ten sam hierarcha, dosłownie kilka dni temu wydawał się bardziej koncyliacyjny -_ Kościół chce szukać porozumienia w sprawie in vitro. Lepsze bowiem jest złe prawo niż jego brak. _ W innym kazaniu kardynał Stanisław Dziwisz poinformował nas, że instytucja Kościoła stać powinna na straży ładu moralnego. Rozumiem, że tak jak stoi na straży, przenosząc do innych parafii duchownych podejrzanych o pedofilię.

Kardynał apelował też z emfazą do rodziców, by ci nie pozwolili szkole na _ deprawowanie młodego pokolenia Polek i Polaków _ - i tu zgoda. Też bardzo gorąco i z emfazą chętnie z katedry, ewentualnie ambony, gdyby mnie ktoś wpuścił, zaapelowałbym o wycofanie religii ze szkół.

To jednak nie koniec, bo w tej samej połajance usłyszeliśmy jeszcze że, Kościół przypomina człowiekowi o jego godności i powołaniu, o wartości życia, o nadrzędności prawa bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje. _ _Zatem nie ma co sobie głowy zawracać konstytucją, trzeba studiować ewangelie, parlament rozgonić, wyznaniową republikę ogłosić.

Czytaj więcej w Money.pl
PO szuka porozumienia dla in vitro W resorcie zdrowia jest projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro, ale Sejm nie jest nim zainteresowany i nie ma woli politycznej, aby się nim zająć.
Marszałek Sejmu ujawnia, co dalej z in vitro _ Chciałabym, żeby projekt Platformy Obywatelskiej był tym kolejnym projektem tak, żebyśmy wspólnie poświęcili mu np. jeden dzień _.
"In vitro to selektywna aborcja" Życie ludzkie ma zawsze taką samą wartość, a wszelkie wątpliwości co do istnienia człowieka zawsze należy rozstrzygać na korzyść życia.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)