Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Szygulski
|

PSL zgodzi się na warunki Platformy. Oto powód

0
Podziel się:

Okazało się, że na dłuższą pracę jesteśmy skazani - pisze Paweł Szygulski.

PSL zgodzi się na warunki Platformy. Oto powód

Zawrzało w koalicji, bo rządzący nie są w stanie wypracować wspólnego stanowiska w sprawie reformy emerytalnej. Zawrzało też w mediach, a wielu dziennikarzy nie kryje zaskoczenia. A wszystko przez to, że Platforma wszystkich nas oszukała.

Polacy lubią, gdy władza nie angażuje za bardzo ich uwagi i pozwala w spokoju cieszyć się codziennym życiem. Pod tym względem koalicja PO-PSL z poprzedniej kadencji Sejmu była dla nich wręcz wymarzona. Co z tego, że niewiele robiła, że zamiast realizować ambitne pomysły wybiegające w przyszłość, zajmowała się głównie bieżącym administrowaniem tak, by nic się nie zawaliło do następnych wyborów? Ważne, że zapewniała przy tym, że wszystko jest super, że staliśmy się drugą Irlandią a niebawem będziemy też drugą Norwegią.

O tej Norwegii politycy PO mówili tuż przed wyborami twierdząc, że dzięki złożom gazu łupkowego nie musimy się zupełnie obawiać o nasze przyszłe emerytury. Nie mogło więc dziwić zaskoczenie na twarzach polityków PSL po tym, jak usłyszeli od premiera w trakcie expose, że rząd zamierza podnieść wiek emerytalny. Bez tego zabraknie pieniędzy na wypłatę świadczeń.

_ _

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/208/139216.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/koalicja;z;psl;trwa;i;trwa;mac,251,0,1050875.html) *Koalicja z PSL trwa i trwa mać * Sławomir Neumann mówi, kiedy skończy się cierpliwość PO wobec ludowców. _

_ Jak to _- mogli pytać politycy PSL - _ toż to mieliśmy stać się gazowym eldorado, a tu nagle okazuje się, że będziemy musieli pracować dłużej, bo inaczej pomrzemy z głodu? _ Zaraz też Ludowcy zaczęli gorączkowo rozwadniać pomysł Platformy, zgłaszając co i rusz jakieś modyfikacje. Przecież skoro mamy ponad 5 bilionów metrów sześciennych gazu to nie musimy wszyscy pracować do 67 roku życia. Czyż nie?

Wczoraj okazało się, że gazu mamy wielokrotnie mniej i że przed wyborami Platforma Obywatelska roztaczała przed nami miraże, a nie realne perspektywy. W takim razie, panowie ludowcy, nie macie teraz wyjścia i na podwyższenie wieku emerytalnego musicie się zgodzić. Przecież nie mieliście przed wyborami pretensji do koalicjanta, że gada bzdury. Nie miejcie ich i teraz.

Czytaj więcej o planach podwyższenia wieku emerytalnego
Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy głodować To przykre, ale w tej sprawie wszyscy zgadzają się z Donaldem Tuskiem. Money.pl przepytał ekspertów.
PSL ma nadzieję Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na zmianę decyzji premiera Donalda Tuska.
Rozłam w koalicji PO-PSL. Wiemy, o co poszło Polityczny teatr czy realny kryzys w koalicji? Dziś PO zdecyduje co dalej z reformą emerytur.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)