Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Stalin z Leninem uśmiechają się do Tuska. A on ich dalej prowokuje

0
Podziel się:

Forbes słusznie nabija się z naszego rządu - pisze Bartosz Chochołowski.

Stalin z Leninem uśmiechają się do Tuska. A on ich dalej prowokuje
bECHViKZ

Nieprawda, że Amerykanie nie wiedzą, gdzie leży Europa, a pytani o Polskę mówią, że to może tam, za Górami Skalistymi. Otóż niektórzy dobrze wiedzą i nawet śledzą, co się u nas dzieje. Oceniają też reformatorskie zapędy naszego rządu. I to jak! Steve Forbes, ten od _ Forbesa _, trzeba dodać, że republikanin, porównał dokonania naszego kraju do dwóch innych znanych państw.

Najnowsze pomysły w sprawie OFE Forbes ocenił, że są godne... Argentyny i Związku Radzieckiego. Zasypywanie dziury budżetowej pieniędzmi przejętymi z funduszy emerytalnych nazywa rozwiązaniem w stylu Związku Radzieckiego. _ Duchy Stalina i Lenina muszą się teraz uśmiechać _ - rubasznie pisze Forbes.

Forbes nie jest - używając eufemizmu - przychylnie nastawiony do socjalistów. Stąd też poczynania Tuska nie mogą znaleźć u niego uznania. Ale uwaga! Może na naszym premierze wzorować się będzie sam prezydent Stanów Zjednoczonych! Zdaniem Forbesa, takie rozwiązania, jak nasze w sprawie OFE, muszą być kuszące również dla socjalistycznego przywódcy USA. To byłoby dopiero, gdyby Obama wzorując się na Tusku znacjonalizował oszczędności emerytów!

bECHViLb

Forbesowi chodzi głównie o to, że niebawem rząd zabierze zgromadzone przez nas pieniądze w OFE, które mamy tam ulokowane w obligacjach Skarbu Państwa. Państwo je przejmie, przez co zmniejszy swoje zadłużenie. W zamian obiecuje nam, że gdy tych pieniędzy będziemy potrzebować, to ściągnie je od naszych dzieci i innych osób, które będą pracować, gdy my już będziemy na emeryturze.

Ale niech tępiciel socjalistów dręczy ich u siebie i niech martwi się o zadłużenie USA. Gorsze, że nasz rząd sam się podkłada i plącze się w argumentach, co tak naprawdę zapewni nam emeryturę. Od kilku miesięcy prowadzi zmasowaną kampanię, że OFE są złe, bo kupują rządowe obligacje.

Trzech reformatorów (Tusk, Rostowski i Kosinak-Kamysz) dowodzi nam, że głupotą jest, aby oszczędzać na starość kupując obligacje. Lepiej mieć komputerowy zapis w ZUS-ie niż papiery Skarbu Państwa. Mówią to z wielkim przekonaniem, a jednocześnie pracują nad nowym prawem, które ma zachęcić przyszłych emerytów do oszczędzania w... obligacjach.

Tylko, że obligacji nie mamy kupować poprzez OFE, ale w ramach IKZE - dobrowolnych Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego. Na koncie IKZE będzie można mieć _ wszystkie oferowane przez Skarb Państwa obligacje detaliczne _ - proponuje zmiany w prawie gabinet Tuska. Czyli, obligacje w drugim filarze, są złe, dlatego trzeba je ludziom zabrać. Do kupowania obligacji w trzecim filarze, należy zachęcać, bo tam są dobrą lokatą kapitału.

bECHViLh

Jeśli za jakiś czas się okaże, że również na wykup papierów z IKZE zabraknie rządowi pieniędzy i również postanowi je znacjonalizować, to Stalin z Leninem przestaną się uśmiechać. Po prostu pękną ze śmiechu.

Czytaj więcej o zmianach w ofe

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m212289.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;proponuje;kolejne;zmiany;w;emeryturach,253,0,1383933.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rząd proponuje kolejne zmiany w emeryturach
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m243369.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluza;petru;gomulka;gowin;klopotek;razem;krytycznie;o;reformie;ofe,238,0,1381102.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kluza, Petru, Gomułka, Gowin, Kłopotek krytykują reformę OFE
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m26292.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stanislaw;kluza;dla;money;pl;rzad;prowadzi;nas;do;czarnej;dziury,249,0,1379321.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kluza dla Money.pl: Rząd prowadzi nas do czarnej dziury
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m281888.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;w;ocenie;agencji;ratingowej;fitch,167,0,1379239.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmiany w OFE korzystne dla Polski? Oto, jak ocenia je Fitch

Autor felietonu jest zastępcą redaktor naczelnego Money.pl

bECHViLC
dziś w money
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)