Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

Tusk może na nich liczyć. PiS zawsze mu pomoże

0
Podziel się:

Arkadiusz Droździel tłumaczy, co PO znowu zyska dzięki tragedii smoleńskiej.

  Arkadiusz Droździel ,analityk Money.pl 
  
Od kilkunastu lat analizuje procesy zachodzące w gospodarce i na rynkach finansowych. Zwolennik inwestowania w dłuższym horyzoncie czasowym.
Arkadiusz Droździel ,analityk Money.pl Od kilkunastu lat analizuje procesy zachodzące w gospodarce i na rynkach finansowych. Zwolennik inwestowania w dłuższym horyzoncie czasowym.

Platforma w ostatnich sondażach wyraźnie traci poparcie. Partii Donalda Tuska powoli wychodzi bokiem sprawa Amber Gold. Do tego coraz gorzej wygląda sytuacja gospodarcza kraju.

W sierpniu niespodziewanie wzrosło bezrobocie, a gospodarka w drugim kwartale rozwijała się w wolniejszym tempie niż zakładano. W jeszcze ciemniejszych kolorach rysuje się przyszłość. Jest niemal pewne, że w przyszłym roku tempo wzrostu gospodarczego będzie jeszcze niższe niż w obecnym. Do tego trudno oczekiwać, by wyborcom PO spodobało się odebranie ulgi na internet i ograniczenie prorodzinnej.

Strategom Platformy sen z powiek spędza dodatkowo Prawo i Sprawiedliwość, które złapało drugi oddech i sukcesywnie odrabia dystans w sondażach. Partia Jarosława Kaczyńskiego, dzięki prezentacji - choć mało realistycznego - programu gospodarczego oraz debacie ekonomistów, ociepla swój wizerunek w oczach umiarkowanych wyborców.

Donald Tusk ma jednak dużą szansę i tym razem wyjść obronną ręką z opresji i upiec nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Wszystko za sprawą powrotu na czołówki mediów katastrofy smoleńskiej, po tym jak odkryto zamianę zwłok Anny Walentynowicz.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/178/202930.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/ekonomista;ponuro;musimy;byc;gotowi;na;nizszy;poziom;zycia,75,0,1165899.html) *Ekonomista ponuro: Musimy być gotowi na niższy poziom życia * Prof. Dariusz Filar komentuje najnowsze dane GUS.

Po pierwsze medialna wrzawa przykrywa realne problemy gospodarki, czy też sprawę Amber Gold. Ponadto coraz ostrzejsze wypowiedzi przedstawicieli PiS w związku z tą sprawą mogą zniechęcać do tej partii niezdecydowanych wyborców. Równocześnie natomiast konsolidować wokół PO tych, którzy głosowali na partię Tuska tylko i wyłącznie w obawie o powrót ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego do władzy.

Dodatkowo Donald Tusk może skutecznie ograniczyć zapędy Jarosława Gowina, gdyby przyszło mu do głowy wyrosnąć na znaczącą postać w Platformie. Obecny minister sprawiedliwości, który wiosną 2010 roku nie miał nic wspólnego z rządem, teraz musi się bowiem tłumaczyć z zaniedbań i zaniechań z tego okresu.

W latach 90. ubiegłego wieku Donald Tusk był postrzegany jako mało poważny polityk, który ugania się za piłką w krótkich spodenkach. Obecnie jest dominatorem polskiej sceny politycznej. To nie tylko skutek ogromnej pracy, którą ten polityk wykonał nad sobą, ale również i szczęścia. Szczególnie do oponentów, którzy bardzo często rzucają mu koło ratunkowe, gdy się wszystkim wydaje, że nic już nie może go uchronić przed pójściem na dno.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk przeprasza za Smoleńsk Premier wygłosił dramatyczne przemówienie do rodzin ofiar katastrofy. _ - Biorę na siebie wszystkie błędy, zarówno po stronie polskiej jak i rosyjskiej _ - oświadczył.
W budżecie zabraknie ponad 35 mld złotych. Rząd Tuska zgodził się na to Ponad 200 mld zł dochodów z VAT i akcyzy nie wystarczą, bo wydatki państwa będą dużo większe.
Nowy podatkowy haracz. Dołożymy się 2 mld złotych Rząd chce nałożyć na banki dodatkowy, finansowy kaganiec. Nie ma wątpliwości, że na nową opłatą złożą się klienci.

Autor jest analitykiem Money.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)