Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jan Płaskoń
|

W demokracji każdy może co mu enzym przetworzy

0
Podziel się:

Wybór hymnu reprezentacji to przejaw demokracji - twierdzi Jan Płaskoń.

W demokracji każdy może co mu enzym przetworzy

Weekend weekendem, a Janusz Palikot ogłosił stanowczo, że państwo znów będzie budować fabryki. To fundament programu _ Zero bezrobocia _ na okoliczność przejęcia władzy przez Ruch Palikota.

20 lat temu państwo miało multum fabryk, hut i kopalń oraz nieźle prosperujące stocznie. Po sprywatyzowaniu większość została w krótkim czasie zlikwidowana bądź przeprofilowana. Przeważnie na centra logistyczne, czyli hurtownie i magazyny. Dzięki tej operacji światowe koncerny pozbyły się w środku Europy konkurencji, a polska gospodarka zamieniła się w wielki plac handlowy.

Państwo miało również zakłady spirytusowe _ Polmos _. Lubelski oddział tej extra gorzelni przejął poseł Palikot, a gdy już swoje zarobił, spieniężył akcje, zamiast przekazać je państwu. W celu szybszego obniżania poziomu bezrobocia do stanu zerowego.

Demokracja ma to do siebie, że każdy może mówić co mu enzymy przetworzą, ale w tym wypadku wyborcy Ruch Palikota powinni chyba oczekiwać precyzji. Szczególnie ważna wydaje się deklaracja, czy zajmujący obecnie lewicowe pozycje polityk planuje uruchomić nowy cykl inwestycyjny z zamiarem doprowadzenia w finale do kolejnej prywatyzacji. Żeby potomkowie posła też mogli zostać kapitalistami.

Demokracja zapewnia ten luksus, że każdy może się momentalnie nie zgodzić nawet z samym sobą. Europoseł Ryszard Czarnecki oświadczył o świcie, iż nakłanianie do bojkotu Euro 2012 _ to pretekst, aby wydłużyć albo zamknąć drogę Kijowa do Brukseli. Z takiego właśnie obrotu sprawy najbardziej cieszyłaby się Rosja _. I jeszcze – że _ o bojkocie najgłośniej krzyczą ci, którzy do tej pory palcem w bucie nie kiwnęli, aby była premier Julia Tymoszenko odzyskała wolność _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/114/124018.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/kaczynski;poparl;niemcow;i;zdystansowal;tuska,66,0,1079106.html) *Kaczyński poparł Niemców i zdystansował Tuska * Dlaczego nie słychać okrzyków radości? - pyta Paweł Szygulski.

Cytuję in extenso, żeby uprzedzić posądzenia o manipulację. Zanim na niebie księżyc pojawił się złoty, niezastąpiony przyboczny licznych przywódców partyjnych gorliwie prostował, że absolutnie nie miał na myśli Jarosława Kaczyńskiego. W wyniku weekendowego zakrzywienia politycznej czasoprzestrzeni deputowany Czarnecki minął się bowiem z prezesem, który właśnie wzywał do bojkotu. W ostrzejszych słowach niż Angela Merkel i pozostali brukselczycy, zarządzający polskim kondominium.

Sprawa, jak wiadomo, przybiera na intensywności. Nim księżyc obrócił się ponownie, prezes wystosował petycję do UEFA o przeniesienie finałowego meczu z Kijowa do Warszawy. Michael Platini na wtykanie przez polityków nosa w murawę reaguje niezmiennie. Gestem Kozakiewicza. Wiele więc może się jeszcze zdarzyć do pierwszego gwizdka na Stadionie Narodowym, zważywszy, że w patriotycznym dorobku mamy dwie udane wyprawy na Kijów – za Chrobrego i za Piłsudskiego.

Póki co, cała Polska może sycić uszy hymnem naszej reprezentacji w wykonaniu dygających kobitek z emeryckiego zespołu _ Jarzębina _. Szydercy twierdzą, że połączenie piosneczki z grillem i piwem gwarantuje stuprocentowe sensacje układu trawiennego, ale w końcu zwycięstwo _ Koko, Euro spoko _ to najczystszy przejaw demokracji. Jeśli poddaje się tandetę pod głosowanie w narodowym plebiscycie, trzeba przewidywać, że tandeta może wygrać.

Niewykluczone, iż wybór hitu to wynik przewrotnego poczucia humoru uczestników głosowania. Gdy tak miało być, strach się bać wszystkich następnych wyborów.

Czytaj więcej o Euro 2012 w Polsce
Mają pomysł na bojkot ukraińskiego Euro Posłowie Solidarnej Polski wezwą prezydenta, premiera i szefa MSZ do podjęcia mediacji między Brukselą a Ukrainą.
On też nie pojedzie na mecze. Stawia warunki - _ Najpierw jednak zrobię wszystko w mojej mocy, by rozwiązać ten problem _ - zapewnił szef PE
Smuda ujawnił kadrę. Kogo zabraknie na Euro? Sporo kontrowersji wzbudziło powołanie Pawła Brożka jako jednego z napastników. Zobacz, z kogo za to trener zrezygnował.
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)