Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Polsce jest gorzej niż w Grecji. Dlatego że...

0
Podziel się:

O marnotrawieniu publicznych pieniędzy pisze Anna Anagnostopulu.

W Polsce jest gorzej niż w Grecji. Dlatego że...
bETDjgwl

Premia za mycie rąk w pracy, za niespóźnianie się, dodatek za umiejętność obsługi komputera czy ksero - lubimy wytykać Grekom absurdy ich systemu wynagrodzeń dla pracowników budżetówki. Warto jednak spojrzeć na własne podwórko, bo okazuje się, że legendarny już dodatek za rozgrzewanie silników służbowych aut, jaki przysługuje załodze greckich przedsiębiorstw komunikacyjnych, nie jest szczytem niegospodarności w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi.

Oto były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler zainkasuje 570 tysięcy złotych premii. Za co? Do końca nie wiadomo, bo stan prac na Stadionie Narodowym, za które był odpowiedzialny, nadal pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/208/139216.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/ujawnia;za;co;joanna;mucha;powinna;odpowiedziec,148,0,1025684.html) *Ujawnia, za co Joanna Mucha powinna odpowiedzieć * Poseł PO tłumaczy też, dlaczego Rafałowi Kaplerowi nie należy się premia.

bETDjgwn

Wadliwe schody, problemy z murawą, przeciekające pomieszczenia, to tylko niektóre z niedociągnięć konstrukcyjnych budynku. Negatywna opinia policji, straży pożarnej i sanepidu, w efekcie której mecz o Superpuchar został odwołany, nie zachwiała jednak dobrym samopoczuciem szefa NCS.

_ - To nie nasza wina, że policjantom na stadionie nie działa łączność _ - komentował decyzję służb Kapler, który z racji pełnionej funkcji zarabiał 26 tys. zł miesięcznie. To podobno zaledwie połowa tego, co dostawał w poprzedniej pracy, ale w porównaniu z 33 tys. zł wynagrodzenia prezesa NBP, pensję szefa Narodowego Centrum Sportu tylko przy najlepszej woli, można uznać za co najmniej odpowiednią do rangi stanowiska.

Wygląda jednak na to, że za tymi atrakcyjnymi zarobkami nie idzie żadna odpowiedzialność. Rafał Kapler może złożyć broń tuż przed Euro 2012, zainkasować horrendalną premię i zostawić spółkę z jej problemami dosłownie za pięć dwunasta. Za kolejne wpadki i kompromitacje odpowie dotychczasowy wiceprezes instytucji, Robert Wojtaś. Ciekawe, jaką odprawę ma zakontraktowaną?

Czytaj więcej na temat premii dla szefa NCS w Money.pl
Z funkcji zrezygnował, ale premię weźmie Rafał Kapler tłumaczy, że jego rezygnacja nie oznacza przyznania się do winy, ani kapitulacji pod presją mediów.
Były minister Tuska: Ta premia bulwersuje Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że wysoka premia dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu jest bulwersująca
Biedroń opluty, ale było spokojnie Poseł Ruchu Palikota oskarża policję, że nie reagowała, gdy wraz z innymi przechodniami był opluwany.
bETDjgwO
dziś w money
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)