Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Wyższy wiek emerytalny to wina opozycji

0
Podziel się:

Przez leniwych posłów, Tusk wsadzi nas nawet na największą minę - uważa Maciej Rynkiewicz.

 Maciej Rynkiewicz , analityk Money.pl
  
Analityk rynków finansowych i procesów zachodzących w gospodarce. Stawia na chłodną analizę fundamentalną, jednak nie ignoruje emocji tłumu. Gorący zwolennik komentowania zdarzeń ekonomicznych za pomocą liczb.
Maciej Rynkiewicz , analityk Money.pl Analityk rynków finansowych i procesów zachodzących w gospodarce. Stawia na chłodną analizę fundamentalną, jednak nie ignoruje emocji tłumu. Gorący zwolennik komentowania zdarzeń ekonomicznych za pomocą liczb.

Przez _ zgniły kompromis _, jak prof. Leszek Balcerowicz nazwał reformę emerytalną PO-PSL, popracujemy kilka lat dłużej. Opozycja co krok udowadnia, że rząd Tuska jest w stanie wsadzić nas nawet na największą minę.

Lada chwila pojawi się przecież następca Piotra Dudy i do serca weźmie sobie radę Donalda Tuska: _ To może zróbcie referendum za podwojeniem wszystkich pensji? _ A dlaczego nie, przecież pytanie o niewydłużanie wieku emerytalnego dałoby taką samą odpowiedź.

Wystarczy tylko, żeby podobnie jak szef NZSS _ Solidarność _, nowy _ showman _ był dobrze przygotowany, ładnie się ubrał i mówił poprawną polszczyzną. Jestem pewien, że od razu zebrałby uznanie i poklask palących opony przed Sejmem, a Jarosław Kaczyński i reszta podnieśliby w górę palce ułożone w symbol wiktorii. Wszyscy zadowoleni?

Tylko co nam po dobrych humorach posłów opozycji, skoro Donald Tusk może z łatwością przepychać nawet najbardziej brutalne ustawy? Załóżmy, że lada dzień minister finansów Jacek Rostowski zmieni zdanie co do stawki podatku VAT i zamiast ją obniżać, podwyższy do najwyższego poziomu w Unii Europejskiej. Bo tak trzeba, bo to nasz obowiązek, bo musimy razem i dzielnie znosić ten paskudny kryzys.

Argumenty partii rządzącej są przecież zawsze takie same - wspólne dobro i walka ramię w ramię o lepszą przyszłość. Problem jednak tkwi w tym, że odpowiedź opozycji ani o milimetr nie odstaje od tego poziomu.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/96/156768.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/duda;za;to;pracownicy;placic;nie;powinni,68,0,913732.html) *Za to pracownicy płacić nie powinni * Szef _ Solidarności _ mówi o tym, dlaczego związkowcy wyjdą na ulice.

Dlaczego bowiem, w dniu listopadowego _ expose _Donalda Tuska, żadna z partii nie zabrała się za przygotowywanie chociaż drobnego projektu zmiany emerytur? Dlaczego na ostatniej debacie w Sejmie nie padły jakiekolwiek konkretne propozycje, co zamiast wydłużenia wieku? Jak wiele pożytku opozycji przyniósł by kontrprojekt, lub choćby jedna alternatywa, oparta na realiach polskiego budżetu.

Na mównicy stanął za to lider największej opozycyjnej partii Jarosław Kaczyński i przekonywał Polaków, że przecież babcia w wieku 67 lat to ma inne zadania, niż praca. _ - Jesteśmy za Polską, która będzie się rozwijała! _- kończył wypowiedź, uderzając w tony, którymi przecież tak często gra PO.

Za rozwojem Polski jest z pewnością też rząd Donalda Tuska, jednak przy bierności opozycji robi to po swojemu. Najlepszym przykładem jest przyjęta już ustawa okołobudżetowa, która wczoraj praktycznie zmiotła z rynku lokaty omijające tzw. podatek Belki. Sprawę dumnie podniósł w Sejmie między innymi Wincenty Elsner: _ Ruch Palikota, stojąc po stronie drobnych ciułaczy, dla których odsetki z lokat to ważny pieniądz, będzie obserwował dalsze zmagania Ministerstwa Finansów i banków. _ Brawo! Żeby się tylko nie przepracował.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

Czytaj więcej o reformie emerytur w Money.pl
Podwyższenie wieku emerytalnego. Kto na tym zyska? Minister finansów ujawnia prawdziwy cel reformy.
Oto pytania, które zadadzą ci w referendum Chcą aby to staż pracy, a nie wiek decydował o przejściu na emeryturę. Co ty na to?
Znany ekonomista chwali reformę Tuska Profesor Stanisław Gomułka chwali koalicję PO-PSL za ogłoszenie decyzji, dotyczącej wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)