Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

#KomputerDlaUcznia. Dzieci i młodzież wciąż potrzebują sprzętu do nauki

Blisko 1000 komputerów i tabletów z dostępem do internetu trafiło do polskich uczniów – to efekt starań Fundacji Impact, pomysłodawcy akcji #KomputerDlaUcznia. Mimo powrotu dzieci do szkół akcja trwa. Potrzeba jeszcze 400 zestawów komputerowych. Dotychczasowe działania w ramach programu #KomputerDlaUcznia Fundacja Impact podsumowała podczas kongresu Impact’20 Connected Edition driven by Metropolia GZM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adobe Stock)
Komputer jest dziś jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w szkole

Partnerem materiału jest ImpactCEE.

Jak wynika z danych Ministerstwa Cyfryzacji, 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu, co oznacza, że od 200 do 500 tys. uczniów nie może uczestniczyć w nauce zdalnej.

I choć dzieci i młodzież wróciły do szkół, to sprzęt wciąż jest potrzebny. Nikt nie jest dziś w stanie przewidzieć, jak pandemia COVID-19 rozwinie się w najbliższym czasie i czy nie będzie konieczności powrotu do zdalnej edukacji.

Co więcej, komputer jest dziś jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w szkole. Niezależnie więc od tego, jak zorganizowana jest nauka, sprzęt jest dzieciom potrzebny.

To dlatego akcja #KomputerDlaUcznia, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży, szczególnie z najbiedniejszych rodzin, trwa.

943 z 1400 sztuk

14-letnia Wiktoria wychowuje się w wielodzietnej rodzinie. Dwa lata temu, po długiej chorobie, zmarła jej mama. Brak dostępu do komputera od dłuższego już czasu sprawiał, że dziewczynka miała trudności z przygotowaniem się do szkolnych zadań. Pandemia dodatkowo wykluczyła ją z możliwości udziału w zdalnych lekcjach. Sprzęt, który dostała z programu #KomputerDlaUcznia, nie tylko pozwolił jej wrócić na zajęcia, ale też kontaktować się z rówieśnikami i rozwijać hobby. Dziewczynka interesuje się grafiką i malarstwem.

Takich dzieci w całym kraju jest dużo więcej. 80 laptopów z programu pozyskała m.in. gmina Trzebinia. Trafiły one do uczniów szkół podstawowych z Trzebini i okolicznych miejscowości.

Dzięki akcji #KomputerDlaUcznia komputery i tablety z dostępem do internetu trafiły już do 943 uczniów. W tej chwili łączne zapotrzebowanie wynosi 1400 sztuk. I liczba ta cały czas rośnie.

Zbiórka sprzętu, który Fundacja Impact przekazuje najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół, trwa. Fundacja cały czas współpracuje z przedstawicielami placówek oświatowych, gminami i ośrodkami pomocy społecznej. To dzięki nim dociera do najbardziej potrzebujących uczniów.

Platforma dla darczyńców i potrzebujących

Dotychczas w akcję włączyło się m.in. Nestlé, które przekazało gminom 275 komputerów i tabletów do nauki online. Sprzęt trafił m.in. do dzieci z Kalisza, Rzeszowa i Lublina.

Ty także możesz pomóc i przyłączyć się do akcji #KomputerDlaUcznia! Najszybciej zrobisz to za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej pod adresem www.komputerdlaucznia.com.

Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z możliwości tej samej platformy. Ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin na stronie www.komputerdlaucznia.com mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości.

W ramach akcji zakupiono 943 laptopy o wartości prawie 1,5 mln zł, a partnerami akcji są BNP Paribas, Orange, Nestle, BMW Financial Services i GovTech Polska.

Partnerem materiału jest ImpactCEE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

realistaNa co poszło 500+, rodzice którzy twierdzą, że dziecko nie ma, powinni być skrupulatnie rozliczeni, dać a potem w ratach potrącić z 500 zł.

20-10-2020

500 PLUS i jeszcze komputery do rozdania, przeciez maja za co kupic komputery, SKANDAL !

24-09-2020

DomiNa takie rzeczy pieniądze daje Unia Europejska A nie PiS oni tylko każą nam myśleć że jest inaczej .Pozdrawiam

Rozwiń komentarze (27)