Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opole: Ryszard Zembaczyński - Tomasz Garbowski

0
Podziel się:

Ryszard Zembaczyński wygrał w pierwszej turze - uzyskał 43,1 procent poparcia.

Opole: Ryszard Zembaczyński - Tomasz Garbowski
(theskrzypek/CC/Flickr)

W Opolu faworytem jest obecny prezydent Ryszard Zembaczyński, który w pierwszej turze zyskał 43,15 procent. Jego główny rywal - Tomasz Garbowski zdołał uzbierać 21,13 procent głosów.

**

theskrzypek/CC/FlickrRyszard Zembaczyński. **Ma 62 lata. Żonaty, dwoje dzieci. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2002 roku jest prezydentem Opola, popieranym przez Platformę Obywatelską. Wcześniej był wojewodą opolskim. Chwali się, że za jego prezydentury Opole poczyniło wiele inwestycji z unijnych środków za prawie 700 milionów złotych. To między innymi północna obwodnica miasta, rozbudowa teatru, modernizacja stadionu, czy budowa biblioteki publicznej. Obecnie w swoim programie wyborczym stawia głównie na współpracę z przedsiębiorcami, m. in. w zakresie udogodnień w strefie ekonomicznej. Chce też uruchomić centrum kongresowo-wystawiennicze w Opolu.

W swoją podróż poślubną wybrał się autostopem po Europie, a w dniu samego ślubu musiał jeszcze obronić pracę dyplomową na studiach. W swojej karierze ma też epizod związany z wojskiem - był dowódcą plutonu saperów.

**

spot wyborczy Tomasza Garbowskiego/YoutubeTomasz Garbowski. **Ma 31 lat, jest kawalerem. Ukończył historię na Uniwersytecie Opolskim. W 2005 roku został posłem SLD. W kolejnej kadencji również uzyskał mandat poselski. Wcześniej był radnym sejmiku województwa opolskiego. Jako prezydent obiecuje zmniejszenie biurokracji w samorządzie, a także obniżki opłat za bilety na obiekty sportowe, parkowanie, czy... prąd z elektrowni Opole.

Rozwija swoją karierę nie tylko na polu polityki. Od 1997 roku jest również sędzią piłkarskim.

wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)