Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVP pokaże 90 minut transmisji widowiska w Stoczni Gdańsk

0
Podziel się:

Nie wiadomo, dlaczego zarząd TVP zmienił decyzję w tej sprawie.

TVP pokaże 90 minut transmisji widowiska w Stoczni Gdańsk
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

TVP1 przez 90 minut będzie transmitowała kilkugodzinne widowisko muzyczne z okazji 30-lecia Solidarności organizowane 31 sierpnia w Stoczni Gdańsk przez Europejskie Centrum Solidarności.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu biuro prasowe TVP informowało, że TVP1 będzie transmitowała wcześniejszy koncert - organizowany 30 sierpnia w Gdyni, a organizowane 31 sierpnia przez ECS widowisko pt. _ Solidarność. Twój anioł Wolność ma na imię _ będzie _ odnotowane newsowo _.

W kilkugodzinnym widowisku, które reżyseruje amerykański artysta Robert Wilson, wystąpią m.in. Macy Gray, Marianne Faithfull, Sharon Jones, Philip Glass, Kayah, Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz.

Brak transmisji widowiska z 31 sierpnia krytykował m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Mówił, że jest zaskoczony, że publiczna telewizja nie zamierza transmitować dofinansowywanego z budżetu państwa wydarzenia.

O. Maciej Zięba, który jest szefem Europejskiego Centrum Solidarności, powiedział, że nic nie wie o decyzji władz TVP i nie chciał powiedzieć, czy 90 minut transmisji go satysfakcjonuje. _ - Jutro mam jechać do Warszawy i omówić te sprawy _ - zaznaczył. Wcześniej o. Zięba podkreślał w _ Gazecie Wyborczej _, że od wielu miesięcy starał się uzgodnić z władzami TVP transmisję. Mówił, że już w lutym wszystko było dopięte, ale nagle zaczęły się _ polityczne decyzje i spychanie tematu _.

Telewizja Polska objęła patronatem korporacyjnym obchody 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ _ Solidarność _.

Według biura prasowego TVP, telewizja będzie transmitowała obchody 30. rocznicy Solidarności na wszystkich antenach. - _ 30-31 sierpnia przez całe dnie TVP Info będzie prowadziło relacje z Gdańska, emitowało filmy dokumentalne, a imprezy towarzyszące obchodom (koncerty) będą pokazywane skrótowo w relacjach reporterskich _ - zapewniała w ubiegłym tygodniu Anna Paszkowska z biura prasowego TVP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t85262.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/telewizja;publiczna;nad;finansowa;przepascia,141,0,565389.html) Telewizja publiczna nad finansową przepaścią Szatkowski: W TVP dziura budżetowa sięgnęła 200 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t37999.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tvp;na;krawedzi;przepasci;finansowej,25,0,443417.html) TVP na krawędzi przepaści finansowej Strata TVP w tym roku może wynieść od 70 do 300 milionów złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t42169.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bieda;polskich;mediow;publicznych,176,0,489392.html) Bieda polskich mediów publicznych Publiczne finansowanie mediów w innych krajach europejskich w odniesieniu do PKB jest ponad dwukrotnie większe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)