|
aktualizacja
Informacja prasowa Fundacja Impact

Ludzie Impact ’22: Anna Tybor i Anna Lewandowska

Talent, ciężka praca, determinacja i odrobina szczęścia – to wszystko składa się na końcowy sukces nie tylko w biznesie, ale również w sporcie. Gośćmi wiosennej edycji Impact ’22 będą uznane osobowości świata sportu, które podzielą się tajemnicą swojego sukcesu m.in.: Anna Tybor i Anna Lewandowska. Wydarzenie odbędzie się 11-12 maja w Poznaniu.

Spotkanie z Anną Lewandowską w Poznaniu (Materiały prasowe)

Anna Tybor to narciarka wysokogórska, himalaistka, reprezentantka kadry narodowej w skialpinizmie i pięciokrotna mistrzyni Polski w tej dyscyplinie. Jest pierwszą kobietą na świecie, która zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu bez użycia tlenu i zjechała ze szczytu na nartach. Jest rodowita Zakopianką. Pierwsze wspinaczkowe kroki stawiała w Tatrach, a w wieku 13 lat wywalczyła pierwsze mistrzostwo Polski w skialpinizmie.

Zdobywała szczyty w Tatrach, Alpach i na Kaukazie, wspinała się też zimą na Kazbek i Piz Bernina. Zajęła II miejsce w biegu Elbrus Race prowadzącym na najwyższy szczyt Kaukazu, a na Mont Blanc wbiegła z Les Houches w 6 godzin i 15 minut. Pasją do gór zaraził ją ojciec, Jan Tybor, doświadczony ratownik TOPR, instruktor narciarstwa i wspinaczki oraz jeden z pierwszych zawodowych skialpinistów. Anna na co dzień mieszka, trenuje i pracuje we Włoszech, ale w przerwach pomiędzy startami bardzo chętnie wraca w rodzinne strony.

Anna Lewandowska to utytułowana zawodniczka karate tradycyjnego, działaczka sportowa, trenerka personalna i osobowość medialna. Zawodową przygodę z karate rozpoczęła w wieku 13 lat w klubie KK Pruszków a pierwszy medal zdobyła w 2005 roku (srebro w mistrzostwach Polski). Lewandowska w 2012 r. zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w karate drużynowym a w latach 2008 i 2014 stawała na najniższym stopniu podium. Dwa razy była mistrzynią Europy i dwukrotnie złotą medalistką mistrzostw Polski. Karierę zawodniczą zakończyła w 2014 r.. W całej karierze sportowej zdobyła łącznie 38 medali w karate federacji WFF.

Po zakończeniu kariery sportowej zajęła się biznesem. W 2013 r. stworzyła bloga Healthy Plan by Ann a trzy lata później wprowadziła na rynek markę Foods by Ann, która skupia się na produkcji zdrowych przekąsek. Jest autorką serii książek i poradników, w których zachęca do zmiany stylu życia oraz nawyków żywieniowych. Wydała również serię płyt DVD z treningami karate oraz autorskimi zestawami ćwiczeń. Regularnie organizuje obozy treningowe dla kobiet. Niejednokrotnie dzieliła się swoim doświadczeniem podczas spotkań w ramach Impact.

Podczas październikowej edycji wystąpiła na scenie głównej i opowiedziała o sukcesie swojej autorskiej marki. Podzieliła się również swoim doświadczeniem i spojrzeniem na temat "Obywatel XXI wieku – konsument, innowator, człowiek".

W rozmowie udział wzięli również Natalia Hatalska – CEO, założycielka, Head of Foresight infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością i Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania.